Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Köy çocukları “Oyun Sandıklarını” çok beğendi

Köy çocukları “Oyun Sandıklarını” çok beğendi

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonu kapsamında, erken çocukluk eğitiminden faydalanmayan çocuk kalmaması için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından bir proje geliştirdiği. Şimdilik pilot bölgelerde uygulanan bu proje, kırsal ve düşük yoğunluklu yerleşim bölgelerindeki çocuklar için esnek ve alternatif erken çocukluk eğitim modeli olarak yürütülmektedir. Projede erken çocuklukta erişilemeyen ailelerin kalmaması ve çocukların sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve motor gelişimini en üst düzeye çıkarmak için hazırlanan “Benim Oyun Sandığım”dan çıkan materyaller ile çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecekler.

ÖĞRETMENLER REHBERLİK EDECEK

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen projede öğretmenlerden kurulan komisyon periyodik olarak aileleri ve çocukları ziyaret ederek etkinlikler hakkında rehberlik yapacaklar. Milli Eğitim bakanlığı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen oyun sandıkları okul öncesi eğitime erişimi olmayan pilot bölgelerdeki çocuklara ulaştırıldı.

ÇOCUKLAR OYUN SANDIKLARINI KAYMAKAM İLE BERABER AÇTI

Milli Eğitim bakanlığı erken çocukluk  daire başkanlığı tarafından 81 ilde pilot bölgelerde 10’un altında çocuk bulunan mahallelerde okul öncesine çocukların erişimini sağlamak için yürütülen proje ile Erken Çocukluk Daire Başkanı Tuncay Morkoç önderliğinde hayata geçirildi. Belirlenen çocuklara oyun sandıkları İlçe Kaymakamı Ercan Öter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, Şube Müdürü Abdülrezak Kaldan, Zeliha Ömer Gen Kızılay Anaokulu Müdürü Tarkan Arslan ve öğretmenler tarafından içerik hakkında bilgilendirme yapılarak teslim edildi. Yıl sonuna kadar öğretmenler eşliğinde çeşitli etkinlikler yapılarak proje tamamlanacaktır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ