Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

O müzisyenleri bulduk

O müzisyenleri bulduk

Pandemiden en fazla etkilenen sektörlerin başında müzik sektörü geliyor. Pandemi sürecinde düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonların yasaklanması, eğlence mekanlarının kapanması, müzisyenleri de zor durumda bıraktı. Farklı çareler arayan müzisyenler, Torbalı’da sokak sokak dolaşarak müzik yapmaya başladılar. Mehmet Özyıldız (62) ile Mehmet Açık (41) müzik aletlerini alarak sokakta müzik yapmaya başladılar. Mahalle mahalle gezip müzik yapan, müzisyenler ilçe halkına moral veriyorlar. Onları görenler de bahşiş vererek, teşekkür ediyor. Müzisyenler bu şekilde geçimlerini sağlamayı amaçladıklarını söylediler.

“PANDEMİ EN ÇOK BİZİ VURDU”

Pandemiden oldukça olumsuz etkilendiklerini belirten ritim sanatçısı Mehmet Açık, “Daha önce düğünlerde, eğlence mekanlarında müzik yaparak geçimimizi sağlıyorduk. Ama pandemi yüzünden düğünler iptal oldu, eğlence mekanları da kapandı. Biz de çareyi sokağa inmekte bulduk. Şimdi sokak sokak dolaşarak müzik yapıyoruz. Vatandaşımıza mora oluyor, onlar da bize bahşiş veriyorlar. Bu sayede de evimize ekmek götürüyoruz” dedi.

“ÇOCUKLUĞUMUZDAN BERİ BU İŞİ YAPIYORUZ”

Çocukluktan beri müzisyenlik yaptıklarını belirten keman sanatçısı Mehmet Özyıldızlı, “Biz başka işten anlamayız. Kendimizi bildik bileli müzisyenlik yapıyoruz. Pandemi nedeniyle ekmeğimizi kaybettik. Bu şekilde kazandığımız 3-5 kuruş ile çoluk-çocuğumuzun rızkını kazanıyoruz. Sağ olsun Torbalı halkı da bize sahip çıktı. Biz onlara moral veriyoruz, onlar da bize ekmek veriyorlar” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ