Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

AKLI EVVELLER

AKLI EVVELLER

Torbalı ilçemizde, çok saygı duyduğum, partisinin politikalarını ve yıllardır savunduğu ideolojisini iyi bilen ve dosdoğru, her konuyu adam gibi oturup konuşabileceğimiz, her partiden,  Solcu, Sağcı, Komünist, Ateist, Dindar arkadaşlarımız olmuştur, bugün de yetişen genç kardeşlerimizle birlikte daha da çoğalmıştır. Yazımda ifade edeceğim sözlerimin muhatabı, asla o değerli arkadaşlarım ve kardeşlerim değillerdir.

Bu değerli insanlara karşılık,

Ne olduğunu topluma tam anlatamamış, yıllardır zurnanın son deliği bile olamamış, hem kel hem de fodul bazı müzmin  solcu, Ülkücü, Dindar, Türkçü ve Kürtçü geçinenler de var ki, düşman başına, iç siyasetten dış siyasete, ekonomiden eğitime, maşallah her şeyi bilirler, bilmedikleri tek şey vardır, o da milletimizin ruh ve vicdanına ait hiçbir şey bilmedikleridir.

Oradan buradan bir şeyler okumuşlar, bugünde okumadan sadece tek taraflı dinlediklerinden anladıkları kadar anlatmaya çalışırken, sarhoşluktan mı yoksa serkeşlikten mi bilinmez zaman tüneline girer kaybolurlar.

Dünyayı, ağızlarında hissettikleri lezzet ve kursaklarında hazmettikleri ile görmek isterler.

İsterler ki, kaçtıkları, ihanet eğitimi aldıkları, rahatça ülkelerine sövebilecekleri, çeşitli yalanlar düzerek iftiralar atabilecekleri yerler de olsunlar, müflis tüccarlar gibi eski defterleri karıştırıp fitne üretsinler. Bunlar fitneyi üretirler, çoğu zaman bitpazarından dışarı çıkamazlar. Artık 21.Asırda bitpazarlarının yerini moda ve teknoloji almış başını gitmiştir.

Hangisi doğru, hangisi yanlış derseniz, haddini bilmiyorsa, bana göre hiç biri doğru değildir. Aslında hiç sormaya da gerek yok, bunlarda bilirler doğru olmadıklarını ama sığınacak başka damlar bulamazlar.

Evet, ağzı kalabalıklar, her şeyi bilenler, maydanozcular, işkembeyi kübracılar, her taşın altından çıkanlar, koltuk kapma ve koltuk koruma sevdalıları nerelerdesiniz. Halk için ürettiğiniz çareleri, yaptığınız hizmetleri gösterin, halkı huzuruna çıkıp anlatın. Halkın huzuruna çıkamayan, birkaç yandaşın ağzında ve yandaş basının sayfalarında yer almak yetmiyor.

Bu güzelim ilçemizi, Ulusal Basında, olumsuzluklarla haber konusu yaptırmak kimsenin hakkı ve haddi olmamalıdır. Teröre karşı nasıl İlçemiz, “Tekyürek”  olmuş ise her konuda “Tekyürek” olmalıdır. İlçemizde, bu tip insanların rant devşirmelerine izin verilmemelidir.

Akşamsefalarında, her konuda ahkâm keserler, sabah olunca unuturlar. Öğleyin akılları başlarına gelir, o kadarcık gelen aklı da akşamsefalarına, kimi meze hazırlar kimi de abdestlerini tazelerler.

Bunların, ha varlıkları ha da yokluklarıdır. Bunlar geleceklerini sadece umutlarına bağlamış çaresiz kalmış insanlarımızı bilmezler, tanımazlar, tanımakta istemezler.

Akşamsefaları deyince aklınıza hemen,  Alkol ve Eğlence gelmesin, zikir ve teveccüh namazları da sözlerimin içindedir.

Bunlar kuyruklarına dokununca zıplayanlardan da değillerdir, bunlar kokuyu aldıkları zaman köstebekler gibi gittikleri yolda, ülkenin ve ilçemizin altını sessizce oymaya çalışan  aklı evvellerdir.

Hz. Muhammed (A.S.M.) diyor ki; “Ey insanlar! Allah’tan korkunuz ve rızkınızı araştırmada güzel bir yol tutunuz. Çünkü hiçbir kimse biraz gecikse bile rızkını tamamen almadan ölmez. Öyleyse Allah’tan korkunuz ve rızkınızı güzel yollarla elde ediniz, helâlı alınız, haramı terk ediniz.” 

Yüce yaratan,

Türk Milletinin gelecek nesillerine, Müslüman doğmak, Müslüman gibi yaşamak ve Müslüman olarak ölmek nasip etsin İnşaAllah!

İNSANLAR suizan yapmaya alıştığı zaman,  işe Allah’ın izniyle başlamanın ve tevekküle yönelmenin tadını ve lezzetini unutur, anlayamazlar. 

Allah onlara hidayet nasip etsin inşallah!

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ