Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Deniz Yücel’e Torbalı’dan tepki

Deniz Yücel’e Torbalı’dan tepki

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in, Torbalı’daki seçimlerle ilgili yaptığı açıklama ilçe kamuoyunda büyük rahatsızlığa sebep oldu. Büyük Birlik Partisi eski ilçe başkanı ve gazetemiz köşe yazarlarından Feyzullah Turan, kamuoyunun bu rahatsızlığını dile getirdi. Bir dönem Torbalı Birlik Platformu Başkanlığı da yapan Turan, “CHP İl Başkanı Deniz Yücel Torbalı kamuoyunu tahrik etmesin, bu üslubundan vazgeçsin” dedi.

ÜSLUBUNU KINIYORUM

Torbalı Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili söyledikleri haklı da olabilir, haksız da olabilir diyen Turan, “Ben işin o tarafında değilim, ben Ülkemizin ikinci büyük partisinin, güzel İzmir’imizin İl Başkanı ve çevresine ümitvar olmuş bir genç kardeşimizin söz ve üslubu ile ilgiliyim. Kendisini kınıyorum. Müslüman bir Türk Milliyetçisi olarak,  CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ilçemizdeki siyasete müdahil olup, ilçe halkımız içinde bir gerginlik yaratılmasına, dindar ve mütedeyyin kardeşlerimin üzülmesine karşıyım. Çok iyi biliyoruz ki: Sayın Deniz Yücel’in ataları, dini zaafları ve hassasiyetleri olan sağ diye bilinen partiler ve Türk Milliyetçilerinin kurdukları partiler yerine, her zaman kendi zihniyetlerine uygun görerek, sözde Atatürkçü görünüp CHP’ye sığındılar. Asla yadırgamıyorum. Ama bu gün bu insanların, hem Atatürk’e hem de CHP’ye zarar verdiklerini düşünüyorum. Bunlar hiçbir zaman CHP’yi değil,  Atatürk’ten sonra laikliği, İslam’ın üstünde kılıç olarak tutan CHP’yi sevdiler ve sever gibi göründüler.” Dedi.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Her seferinde, fırsat bulduklarında sadece bugün değil 70 yıldır, Müslüman, inançlı mütedeyyin insanlarımızı, FETÖ ve bazı müptezel sözde din adamlarını ağızlarına dolayıp,  büyük çoğunluğu dindar olan halkımızı üzecek ifadeler sarf etmişler ve etmeye devam etmektedirler. Ne yapalım dini hassasiyetleri var diye, dindar diye, din eğitimi almış diye,  çocuklarımızı ve yetişmiş değerlerimizi yok sayıp, denize mi dökelim. Kaldı ki, CHP’nin de büyük bir çoğunluğu dindar Müslümanlardır. CHP yönetiminin, bu gün azınlık sözde Atatürk’çülerin elinde oyuncak olduğunun da bilincindeyim. Sayın Yücel’in siyasi görüş ve düşüncelerini kabul etmesem de saygı duyuyorum. Ancak, sarf ettiği üslup ve edep dışı sözlerini de şiddetle kınıyorum. Kötü, hiçbir zaman örnek olmaz, karşısındakine kötü söz söylemeyi de haklı çıkarmaz. Sayın Deniz Yücel’in Torbalı halkını, provoke etmeye, belli bir kesimi üzmeye hakkı yoktur, haddi de değildir. Güneş balçıkla sıvanmaz…” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ