Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İyi Parti’den Pazar fiyatlarına tepki

İyi Parti’den Pazar fiyatlarına tepki

Pandemi nedeniyle sebze ve meyveye olan talep artarken pazarda etiket oyunları başladı. Fırsatçılar yüzünden pazarda domates bile 15 TL’yi görürken, İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut vatandaşlarımızdan yoğun şikayet alıyoruz diyerek Torbalı Belediyesi’ne çağrıda bulundu

İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut Torbalı’da son zamanlarda baş gösteren bir sorunu gündeme getirdi. Başarılı siyasetçisi Erkut, pazar tezgahlarındaki fahiş fiyatlara tepki gösterdi. Ürünlerin tarladan çıkış fiyatıyla pazara geliş fiyatı arasında uçurum olduğuna dikkat çeken Fatih Erkut, “Halkımızdan bu konuda yoğun şikayetler alıyoruz. Domatesin kilosu pazarda 15 lirayı bulmuş durumda. Salatalık 12 TL civarında. Ege Bölgesi’nin en verimli topraklarına sahip Torbalı’da gördüğümüz bu manzara bizi üzüyor. Pazar fiyatları halkımızın belini büküyor” dedi.

“ACİLEN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI”

Torbalı’da kurulan semt pazarlarında sebze meyve fiyatları dudak uçuklatıyor. Domates bile tezgahlarda 15 liraları görürken İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut yaşanan bu durumun göz ardı edilemeyecek noktalara geldiğini söyledi. Vatandaşın alım gücünün düştüğüne dikkat çeken Erkut konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Torbalı Belediyesi’den ricamızdır. Pazar tezgahlarındaki fiyatlarla ilgili kaymakamlıkla iş birliği yapılmalıdır. Zabıta Müdürlüğü ekipleri halden satış fiyatlarını alsın. Pazar tezgahlarındaki etiketler denetlensin. Fahiş fiyat uygulayanların gerekirse tezgahları kapatılsın. Vatandaşımızın bu mağduriyeti acilen giderilmelidir” şeklinde konuştu.

“KAYMAKAM BEYİN HASSASİYETİNİ BİLİYORUZ”

Konuyla ilgili çözüm önerileri de sunan İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Fatih Erkut, “Torbalı Kaymakamımız sayın Ercan Öter’in vatandaşı ilgilendiren konulardaki hassasiyetini biliyoruz. Bu fırsatçılara da izin vermeyeceğine inanıyoruz. Bu konuda belediyeyle iş birliği yaparak etiket oyunlarıyla halkımızı mağdur eden fırsatçıların önüne geçilebileceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ