Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Erol Günaydın görevden alınacak!

Erol Günaydın görevden alınacak!

İzmir basınında yer alan haberlere göre CHP Torbalı İlçe Örgütü önümüzdeki günlerde görevden alınacak. İsmail Uygur’un vefatının ardından sancılı bir dönemden geçen CHP’de sular bir türlü durulmuyor. Torbalı’da yaşanan süreç CHP Genel Merkezi ve İl Örgütü’nü de rahatsız ediyor. Uygur’un vefatı sonrası yaşanan sıkıntılı seçim süreci, meclis üyesi istifaları, örgütün yıpranmışlığı ve düşük performasına ile son olarak AK Parti’nin gündeme getirdiği ‘bankamatikçi meclis üyeleri’ krizindeki pasif tutum Genel Merkez ve İl’de büyük rahatsızlık yarattı. Başkan Günaydın ve yönetimi için görevden alma kararı masada!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir’de Torbalı özelinde sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Belediye Başkanı İsmail Uygur’un geride kalan Nisan ayında yaşamını yitirmesinin ardından yereldeki iktidarını AK Parti tarafından yargıya taşınan seçim sonunda Mithat Tekin’in zaferiyle koruyan CHP’de örgüt sancılı süreçler yaşamıştı. CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın yönetimindeki örgütün bu süreçteki yıpranmışlığına bir de 2 meclis üyesinin istifası eklenmişti. Günaydın yönetimindeki örgütün performansı zamanla tartışma konusu olurken son kriz AK Parti tarafından gündeme getirilen ‘bankamatikçi meclis üyeleri’ iddiasıyla patlak verdi. Belediye Başkanı Mithat Tekin ve bazı meclis üyelerinin Torbel şirketinden huzur hakkı almasına tepki gösteren AK Parti Torbalı cephesi ilçe başkanlığına astığı pankart ve ilçede konu hakkında dağıttığı broşürlerle muhalefetin dozunu artırdı. İddialar ilçede ve CHP cephesinde de sıkıntı yaratırken İlçe Başkanı Günaydın’ın bunlara karşı güçlü bir refleks göstermemesi de yönetiminin bir kez daha tartışma konusu olmasına yol açtı.

GÖREVDEN ALMA MASADA!

Tüm bu gelişmeler sonunda Genel Merkez’in ve İl’in CHP Torbalı İlçe Başkanı Günaydın ve yönetiminden ciddi rahatsızlık duyduğu ve düğmeye basma aşamasında olduğu bildirildi. Edinilen bilgiye göre Günaydın ve yönetiminin görevden alınması gündeme geldi. CHP’de konuyla ilgili son kararın önümüzdeki günlerde netleşeceği ve CHP Torbalı’da yola yeni bir başkan ve yönetimle devam etme kararının hayata geçirilmesinin sürpriz olmadığı öğrenildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ