Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı Belediyesi’nde torpil bitmiyor!


Torbalı Belediyesi Aralık ayı belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Belediye meclisinde söz alan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Torbalı Belediyesi’nin işçi alımlarında akrabalık bağlarına dikkat çekti. Çağlar yaptığı açıklamada, “Bir taraftan liyakatten bahsediyorsunuz, öbür tarafta birinci derece tüm akrabalarınızı belediyeye doldurdunuz. Bizim dönemimizde de işe alımlar oldu ama mesele işe almak değil, ihtiyaca ve liyakata göre alım yapmaktır. Müdürlerin çocukları, eşleri, meclis üyelerinin yeğenleri, amirlerin akrabaları belediyede çalışıyor. Özellikle son bir yılda bu tür torpilli alımlar ayyuka çıkmış durumda. Kimsenin aşıyla işiyle ilgilenmiyoruz fakat siz de iyice abarttınız” dedi.

“BU MEMLEKETİN PIRLANTA GİBİ GENÇLERİ VAR”

Açıklamalarına devam eden Çağlar, “Torbalı’nın pırlanta gibi gençleri var. Eminim imkan verseniz hem belediyeye, hem de Torbalı’ya faydalı bir şekilde hizmet edeceklerdir. Ancak sizin akraba kontenjanından bu gençlerimize yer kalmıyor. Belediyeye işçi alınırken partili-partisiz ayrımı yapılmadan, gerçekten belediyeye faydalı olacak insanların işe alınması gerekiyor” dedi.

“TORPİLLİ ALIMLARA SON VERİLSİN”

Belediyede yaşanan torpil olaylarının son bulması gerektiğine dikkat çeken AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Torbalı Belediyesi’ni akrabalarınıza gelir kapısı haline getirdiniz. 4 yıldır ilçeye bir tek hizmet yapmadığınız gibi, belediye kaynaklarını da bu şekilde yanlış tüketiyorsunuz. Burada isim isim açıklayıp kimseyi rencide etmek istemiyoruz ama Torbalı kamuoyu da sizin bu tutumunuzdan çok rahatsız. Bir yıl sonra yerel seçim var, sokağa çıkıp insanlardan oy isteyeceksiniz, seçimi zaten çoktan kaybettiniz ama bari seçimden sonra sokağa çıkacak yüzünüz olsun” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ