Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İzmir’in vekili İzmirli vekil Kaya!


AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın 14 Mayıs seçimlerine 3. Kez aday olarak girecek olması İzmir medyasında da geniş yankı uyandırdı. İzmir’in deneyimli gazetecilerinden Arif Çayan, kaleme aldığı “İzmir’in vekili, İzmirli vekil Kaya” başlıklı yazıda övgü dolu sözlere yer verdi.

İşte o yazı;

İzmir’in Vekili İzmirli Vekil Kaya!

AK Parti’de üç dönem kuralına takılmadan, daha önceki iki dönemde olduğu gibi yine birinci bölgeden, ikinci sıradan İzmir Milletvekili Adayı olmayı hak eden Mahmut Atilla Kaya.

Siyasi başarı, milletvekili olabilmenin haklı gururu.

Kaya’nın iki dönem üst üstü aynı sıradan ve üçüncü dönem de yine aynı sıradan milletvekili olabilme olasılığının altında yatan en büyük neden iyi bir siyasetçi olması ve siyaseti iyi şekilde İzmir için, İzmirliler için yapmış olmasıdır.

Herhangi bir şehrin milletvekili olmak isteyen veya milletvekili kalmak isteye için en iyi canlı örnek İzmir Milletvekili, İzmir Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya.

Bu başarılı siyasetin belirli taşları var.

Mesela o taşlardan birisi vekil olduğun şehri asla ve asla ihmal etmemen.

Vekil olup Ankara’ya gitmiş olsan bile fırsat buldukça değil, her fırsatı değerlendirip vekilin olduğu şehrin mahallelerinde, sokaklarında gezmek.

Mesela o taşlardan birisi vekil olduğun şehrin sorunlarını bilmek, çözüm üretilmesine katkı koymak.
Vekil olduğun şehrin sorunlarını bilerek vekil olduysanız, o sorunun çözülmesinde vekillik sürenizde mücadele etmeli ama sonuç endeksli mücadele etmeniz gerekir.

Mesele o taşlardan birisi de vekil olduğunuz şehirde vekillik öncesi gösterdiğiniz samimiyetten asla ödün vermemek.

Vekil olup da, kendini bir başka platformlarda görenlerden değil vekil olduktan sonra da vekillik yaptığınız insanlar seçim öncesi samimi ortamın seçim sonrası da devem ettirebilmek.

Mesela o taşlardan birisi de vekil olduğun partinin bütün yüklediği işlere koşturmak birlikte vekil olduğun partinin üyesi olan insanlarla bağlantısını güçlü tutmak.

İşte bunları yaptığınızda hem vekili olduğunuz insanlar, hem de vekili olduğunuz parti sizden memnun kalır, sizin vekilliğinizin devamından yana görüş verir.

İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, bu saydığımız örnekleri ilk vekillik döneminde de, ikinci vekillik döneminde de çok ama çok iyi yaptı.

Sonuç, üçüncü vekillik döneminin adayı oldu.

İzmirli adına başarılı bir siyaset.
İzmir adına başarılı bir siyaset.
Siyaset adına başarılı bir örnek.
Tebrikler Sayın Vekilim Kaya!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ