Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Hakkı Polat’ı istifaya davet etti

Hakkı Polat’ı istifaya davet etti

CHP Torbalı İlçe kongresinde yaşanan skandallar sonrası parti içindeki tartışmalar tabana kadar yayıldı. Başını Sefer İpekli ve Övünç Demir’in çektiği ve “tiyatro” olarak anılan olaylar sonrası İlçe Başkanı seçilen Hakkı Polat’ın “Övünç Demir’i layık olduğu yere taşımak için çalışacağım” açıklamaları parti içindeki tartışmalara tuz-biber oldu. Kongredeki skandallar CHP Genel Merkezi’ne de taşındıktan sonra CHP’li Belediye Meclis üyesi Mesut Güler’den parti içindeki tartışmalara nokta koyacak bir öneri geldi. İlçe Başkanı Hakkı Polat’ı istifaya davet eden Güler, CHP’nin sonrasında izlemesi gereken yol haritasını da açıkladı.

“CHP’YE YAPACAĞIN EN BÜYÜK HİZMET İSTİFA ETMEK OLUR”

Güler yaptığı açıklamada, “İlçe kongremizde yaşanan çadır tiyatrosu ve sonrasındaki olaylar parti tabanımızda ciddi bir şekilde rahatsızlığa sebep olmuştur. Özellikle belediye başkanımıza karşı yapılan saygısızlık ve haksız tutum tüm Torbalı halkının malumudur. Bunlar yetmezmiş gibi İlçe Başkanı seçilen Hakkı Polat’ın daha ilk konuşmasında “Övünç Demir’i layık olduğu yere taşımak için çalışacağım” şeklinde talihsizce yaptığı açıklama bardağı taşıran son damla olmuştur. Türkiye’nin kurucu partisi ve Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en önemli miras olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe başkanı tarafsız ve objektif olmalıdır, kimseye de biat etmemelidir. Bu şartlar altında sayın Hakkı Polat’a bir çağrıda bulunmak istiyorum; eğer bu partiye gerçekten hizmet etmek istiyorsan derhal bulunduğun görevden istifa edersin. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapacağın en büyük hizmet bu olur” dedi.

CHP’NİN İZLEYECEĞİ YOL HARİTASINI DA AÇIKLADI

Güler, Polat’ın istifası sonrası izlenmesi gereken yol haritasını da açıkladı. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mesut Güler, “Ardından partimizde görev yapmış başta eski ilçe başkanlarımız olmak üzere, Cumhuriyet Halk Partisi’nin önde gelen isimleri bir araya gelip, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır, Torbalı’ya yakışır yeni bir ilçe başkanı ve ilçe yönetimi oluşturulmalıdır. 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde de her partilimiz demokratik hakkını kullanarak belediye başkanlığı için aday adayı olur, parti tabanımız ve partimizin ilgili kurulları kimi uygun görürse adayımız o olur, bizler de üzerimize düştüğü şekilde yanında dururuz. Bu süreçte İlçe Başkanına yakışan da bir kişinin memuru gibi davranmak değil, tüm aday adaylarına eşit mesafede olup, partimizin başarısı için çalışmasıdır. Enerjimizi birbirimizi kırmaya değil, yerel seçimleri kazanmaya harcayalım. Kavgamızı kongre salonlarında birbirimize karşı değil, seçim meydanlarında halkımız için yapalım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde bulunduğu bu durumdan çıkarıp iktidara taşımanın tek yolu budur. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız…” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ