Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SEFER İPEKLİ CHP’NİN KÖŞE TAŞIDIR

SEFER İPEKLİ CHP’NİN KÖŞE TAŞIDIR

Torbalı’da “Cumhuriyet Halk Partisi” denilince ilk akla gelen isimlerin başında Sefer İpekli gelir. Seveni de vardır, sevmeyeni de. Ama hiç kimse İpekli’nin CHP’deki emeklerini yok sayamaz.

Cumhuriyet Halk Partisi baraj altındayken, 1999 seçimlerini kaybetmişken de vardı İpekli, “İktidara yürüyoruz” dediklerinde de vardı.

Yeri geldi meclis üyesi oldu, yeri geldi Belediye Başkanvekili oldu, yeri geldi milletvekili adayı oldu, ama her zaman partisinin başarısı için emek verdi, mücadele etti.

Hiç kimse yokken bile, Sefer İpekli bu partide aktif siyaset yapıyordu. Maddi-manevi her daim partisinin yanında oldu.

Eksiğini, hatasını, yanlışını en çok yazan benim, ama doğrusuna da “doğru” derim. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Ben çünkü İpekli’nin mücadelesine şahidim.

Bütün belediye meclis üyeleri İsmail Uygur’a kızıp, dönemin CHP İlçe Başkanı Ertan Çelik’e istifa dilekçesi verdiklerinde bile Sefer İpekli dimdik Uygur’un yanında durdu.

Uygur’un en büyük destekçisi oldu. Partisine her zaman “ağabeylik” yaptı.

CHP Torbalı’da son 20 yılda 3 kez belediye seçimlerini kazandıysa bundan en büyük pay sahiplerinden biri hiç şüphesiz Sefer İpekli’dir.

2019 seçimlerinde Uygur’un adaylığında da İpekli’nin rolü inkar edilebilir mi?

Tekrar söylüyorum, eleştirilecek yönleri de mutlaka vardır. Hatta İpekli’yi Torbalı’da eleştiren tek gazeteci benim. Ama bu demek değildir ki başarılarını da göz ardı edeceğim.

Sefer İpekli, Torbalı’da CHP için bir köşe taşıdır. Onu yerinden etmek kolay değildir.

Sadece kendisi değil, ailesi de Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük hizmetler etti, ediyor. Kızı Sultan İpekli, Torbalı Belediyesi’nde meclis üyesi olarak görev yapıyor. Damadı Ekincan Aksoy son gerçekleşen kurultayda Parti Meclisi’ne Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olarak seçildi. Tabi Aksoy’un bu göreve gelmesinde CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun da büyük payı var. Ben şahsen Aksoy’un PM’ye girmesinden gurur duydum. Neticede Torbalı’nın damadıdır. Allah yolunu bahtını açık etsin.

Sultan İpekli’nin de siyasette önü açık. CHP Sözcüsü Av.Deniz Yücel’in yanında avukatlık stajı yaptı. Genç, eğitimli, tertemiz, pırıl pırıl bir kardeşimiz. Ben Sultan İpekli’nin de siyasette hak ettiği yerlere geleceğine inanıyorum.

Sefer İpekli’nin siyasi kariyerini Torbalı ile sınırlı görmemek lazım. Geçmişte olduğu gibi, ileride de İpekli’nin ismini siyasette sık sık duyacağız.

İpekli’ye kızanlara gelince;

Benim de eleştirdiğim noktalar var. Son ilçe kongresinde Mithat Tekin’e haksızlık etti, Övünç Demir’i desteklemesi bence doğru değildi. Ama Mithat Tekin belediye başkanı seçildiği zaman da destek verdi. Bence o da İpekli için bir hataydı.

Tamam İpekli’nin yanlışlarını, hatalarını konuşalım, peki İpekli’ye kızanlar çok mu haklı? Vakti zamanı gelince kimin neden İpekli’ye kızdığını da buradan yazarım.

Şimdilik burada keselim, tadında kalsın…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ