Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Hamza Dağ’a miting gibi karşılama

Hamza Dağ’a miting gibi karşılama

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni makam koltuğu olarak görenlerin planlarını bozmak zorundayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni bazı kliklerin nemalandığı bir kurum olmaktan çıkarmak zorundayız. İzmir’e, İzmir’in evlatları hizmet edecek. İzmir’in bir 5 yıl daha kaybedecek zamanı yok! İzmir’in, modern şehir anlayışının gerisinde kalmasına 4.5 Milyon İzmir’li hemşehrimin artık sabrı kalmamıştır” dedi

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ı açıkladı. İzmir’e gelen Dağ, Adnan Menderes Havalimanı’nda düzenlenen programda teşkilat üyeleri tarafından coşkuyla karşılandı. Binlerce partili Adnan Menderes Havaalanına akın ederken, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ VIP kapısı önünde kurulan sahneden vatandaşlara seslendi. Düzenlenen programa AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, AK Parti İzmir Milletvekilleri Eyüp Kadir İnan, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Mehmet Ali Çelebi, Şebnem Bursalı ve Yaşar Kırkpınar, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

SEÇİM SLOGANI BELLİ OLDU

Dağ’ın seçim sloganı ise ilk kez havaalanında katılımcılara duyuruldu. AK Parti İzmir’de 31 Mart seçimleri için ‘Biz İzmiriz başarabiliriz’ sloganı ile sahada yer alacak.

TÜM İZMİR’DE YANKILANIYOR!

Sözlerine şiirle başlayan Dağ, “Şimdi İzmir’de sabahın sekizi, Karşıyaka’da, Alsancak’ta, Güzelyalı’da, bir ağ dolusu balık gibi gençliğimizi, daha yeni çektik denizden, rüyalarımızı da, türküler övüyor sevgimizi… Şimdi İzmir’de sabahın sekizi” Adına şiirler, uğruna destanlar yazılan şehir, kurtuluşun sembolü, ilk kurşunun sahibi, bağımsızlık ateşimizin yandığı şehir, bağrında Zübeyde Hanım’ı barındıran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gözbebeği” şehir, Çakabey ve Umur Bey’in fethettiği, vatana göz koyan düşmanı, denize döken şehir, doğası, coğrafyası, tarihi ve insanıyla; güzeller güzeli canım İzmir! Hayatımın en özel günlerini geçirdiğim, en tatlı hatıraları biriktirdiğim, yaşamaktan gurur duyduğum, her bir sokağında mutluluğu, huzuru ve sevgiyi yaşadığım İzmir, üniversite hayatımı geçirdiğim, evlatlarımın dünyaya gözlerini açtığı, mesleğe adım attığım, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etme şerefine nail olduğum İzmir, dört bir yanında, esnafından çiftçisine, sanayicisinden balıkçısına, 7’den 70’e her bir ferdinin derdiyle dertlendiğim İzmir, artık vakit, sadece seni konuşmak, sadece senin için düşünmek, sadece ve sadece senin için çalışmak vaktidir! Evet, sevgili hemşerilerim, Ege’nin incisi, güzeller güzeli İzmir’imizi hak ettiği hizmetler buluşturmaya, her alanda potansiyelini ortaya çıkarmaya Hazır mıyız? Bunun için mücadele etmeye var mıyız? Coşkunuz ve heyecanınız Havalimanından tüm İzmir’e yankılanıyor!” ifadelerin kullandı.

ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Dağ, “Teşkilatımızın ve İzmir’imizin teveccühü, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle bugün hep birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Duydukları güvenle bir kez daha bizleri onurlandıran Sn. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, Türkmen Beyi Devlet Bahçeli başta olmak üzere Cumhur İttifakı’nın çok kıymetli paydaşlarına bilahare teşekkür ediyorum. Bu süreçte kalbi, duaları, sevgisi ve desteği bizimle olan herkesten Allah bin kere razı olsun. Cumhuriyetimizin hikâyesi İzmir’den başladı. İzmir’de Hasan Tahsin’in ilk kurşunu; tüm memlekette milli mücadele ruhuna dönüştü. İşte ilk kurşunun atıldığı, bağımsızlık ateşinin yakıldığı İzmir’imizde yeni bir hikaye yazmak için yola koyuluyoruz. Bizim bu şehrin her sokağında, caddesinde, mahallesinde yaşanmışlıklarımız var. Kozağaç’ta, Evka 1’de, Kordon’da, Gümüşpala’da, Bahçelievler’de adım atmadığımız yer kalmadı. Şehir bizi arka sokaklarında büyüttü. Öğrenciliğimiz, gençliğimiz, en güzel günlerimiz buralarda geçti. Yıllar geçti, biz hala buralardayız. Ömrümüz yettikçe de burada olacağız” diye konuştu.

BİZ İZMİRİZ BAŞARABİLİRİZ!

Şehrin ihtiyaçlarını bildiklerini belirten Dağ, “İşte bugün bu şehirde yetişmiş, bu şehirde Hamza Dağ olmuş, bir kardeşiniz olarak gönül rahatlığıyla diyorum ki; Şehrimizin ihtiyaçlarına, gençlerimizin meselelerine, esnafımızın beklentilerine, sanayicilerimizin isteklerine, çiftçilerimizin sorunlarına, hasılı İzmir’in ve İzmirli’nin tüm mesele ve dertlerine biz vakıfız; bunları çözecek iradeye de biz sahibiz. Biz istiyoruz ki… Bornova Küçükpark’taki öğrenci kardeşlerimiz bu şehirde yaşarken sürekli eziyet çekmek zorunda kalmasın. Gençlerimiz mezun olduktan sonra iş bulmak için bu güzel şehre veda etmesin. Karşıyaka Alaybey’de yaşayan Başımızın tacı emeklilerimiz nefes alacak bir yer bulamadığı için eve mahkum olmasın. Konak Kemeraltı ve Anafarthalar’daki Esnafımız her yağmur yağdığında “İşyerimi su mu basacak?” diye kaygılanmasın. Çiğli Organize Sanayi’de sanayicilerimiz dünyayla yarışması gerekirken yerel bir aktör olarak kalmasın. Tüm İzmirliler, ulaşım zorluğundan saatlerini yolda geçirmeye mecbur kalmasın. Ve daha nice sorunlar, garabetler… Ne yazık ki yumak olmuş Güzel İzmir’imizde… Ama ümitsizliğe ve karamsarlığa asla ve asla yer yok… Çünkü biz izmir’iz, başarabiliriz! Biz izmir’iz, başarabiliriz” dedi.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Kenti yaşanabilir bir hale getirmeye hedeflediklerini belirten Dağ, “İzmir’imizi daha güzel ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeyi hep birlikte başaracağız inşallah… Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İzmir’imizi temsil etme görevini üstlendiğim 4 dönem boyunca bunun için mücadele ettik. Ben hayatım boyunca hiç kimseyi öteki olarak görmedim. Siyasi görüşü ne olursa olsun tüm İzmirli hemşerilerimizin sorunlarıyla ilgilendik, takip ettik. Onların meselelerini kendi meselemiz gibi gördük. Ödemiş’in Günlüce’sinde, Bengusu’sunda, İlkkurşun’unda, Çaylı’sında, Kaymakçı’sında, Kiraz’ın Umurlu’sunda, Tire’nin Kahrat’ında, Büyükkemerdere’sinde, Konak’ın Gül Sokak’ında ve Gültepe’sinde, Karaburun’un Eylenhoca’sında, Mordoğan’ında, İskelesi’nde, Bergama’nın Yuntdağı’nda, Kozak’ında, Madran’ında, Zafer’inde, Bornova’nın Kazımdirik’inde, Çamdibi’nde, Doğanlar’ında, Naldöken’inde, Karabağlar’ın İnönü Caddesi’nde, Basın Sitesi’nde, Limontepe’sinde, Sözün özü, bu kardeşiniz Güzel İzmirimizin 30 ilçesi için, 1300 mahallesi için çalıştı çabaladı izler bıraktı” ifadelerini kullandı.

İZMİR’İN ÖNÜNÜ SONA KADAR AÇTIK

İzmir için ne gerekiyorsa yaptıklarını belirten Dağ sözlerini şu ifadeler ile sürdürdü; İzmir’imize büyük değer katan son başbakanımız Binali Bey’in büyük emekleriyle Sabuncubeli ve Konak Tünelleri’nin inşa edilmesinde, Alsancak Mustafa Denizli ve Göztepe Gürsel Aksel statlarının yapılmasında, Adnan Menderes Havalimanı’nın kapasitesinin artırılmasında, Foça, Ödemiş ve Menderes devlet hastanelerinin yapımında, İzmir Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesinde, Menemen, Aliağa ve Çandarlı Otoyolu’nun yapılmasında, Bergama ve Menemen’deki serbest bölgelerin açılmasında, Kınık’da TOKİ konutlarının inşa edilmesinde, Urla’daki Teknokent’in faaliyete geçmesinde, hemen yanıbaşımızdaki ESBAŞ’ın genişlemesinde, İzmir Depremi’nden sonra 5000 konutun bu şehre yapılmasında, Ve nice okulların, KYK yurtlarının inşa edilmesinde, kısacası şehrimize değer katan sayısız proje ve çalışmada bu kardeşinizin emeği, katkısı ve izi vardır. Bütün bunların yanında, CHP’li ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesinin yaptığı projelerin hızlandırılmasında ve onaylanmasında emeğimiz var. Şehrimize katkısı olacak her işte,yerel yönetimlerin önünü sonuna kadar açtık. Çünkü bizim için İzmir söz konusu olunca akan sular durur. İşi gücü bırakır, İzmir’imize hizmet için koştururuz. Bizim için önemli olan İzmir’dir, İzmirli hemşehrilerimizdir.”

İZMİRLİ KARDEŞLERİM ÇİLEYİ HAK ETMİYOR

“İzmir’imizde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eser ürettik, iz bıraktık. Gönüllere girdik. İzmir’in bir evladı olarak şunu çok net bir şekilde söylüyorum; İzmir’in tüm evlatlarına daha yaşanabilir bir şehir bırakana dek bu mücadelemizden, özverimizden, azmimizden asla vazgeçmeyeceğiz. İzmir’i yeniden şaha kaldırmak için koşacağız, hiç durmadan koşacağız. Çatlarcasına, kendimizi, şahsımızı, tüm hayatımızı bir kenara koyup koşacağız. “Biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız” Öyle de olmaya devam edeceğiz. Bu kardeşiniz ailesine hangi nazarla bakıyorsa İzmir’e de o gözle bakıyor. İzmir benim kıymetlimdir. Bir yanı eksik kalsa üzülürüm bununla dertlenirim. Kendini değil, kentini düşünen, şöhretini değil, şehrini düşüne, laf değil, proje üreten, bakarız değil, yaparız diyen, bahane değil, çözüm bulan anlayışla hareket edeceğiz. Belediye ile merkezi hükümetin uyum içinde çalıştığı anlayışı hâkim kılacağız. İzmir’i akıllı ve modern bir şehir olarak geliştireceğiz. Altyapı sorununu tarihe karıştıracağız. Deprem riskine karşı her türlü önlemi almış bir şehircilik anlayışını ortaya koyacağız. İzmir’i metro ağlarıyla donatacağız. Trafik sorununu ortadan kaldıracağız. Tertemiz bir Körfez’i bu şehre armağan edeceğiz. İzmirli evine, işine giderken mutlu olacak. Konforlu bir hayata kavuşacak. Çünkü benim İzmirli kardeşlerim çileyi değil, yaşanabilir, huzurlu bir şehri hak ediyor. “

BU YOLUN SONU AYDINLIK

“Bizi hiçbir zaman kısır tartışmaların, polemiklerin içinde göremeyeceksiniz. Bu seçim bir yerel seçimdir. Bu yarış hizmet yarışıdır, İzmir’in kalkınma yarışıdır. İzmirli hemşehrilerim artık içi boş sloganlar ve hamasi nutuklar duymak istemiyor. Miadı dolmuş siyasi tartışmalar ile hiç kimsenin gerçekleri örtmesine fırsat vermeyeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni makam koltuğu olarak görenlerin planlarını bozmak zorundayız. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni bazı kliklerin nemalandığı bir kurum olmaktan çıkarmak zorundayız. İzmir’e, İzmir’in evlatları hizmet edecek. İzmir’in bir 5 yıl daha kaybedecek zamanı yok! İzmir’in, modern şehir anlayışının gerisinde kalmasına 4.5 Milyon İzmir’li hemşehrimin artık sabrı kalmamıştır. 31 Mart gecesi, herkesin mutlu olacağı ve geleceğe daha heyecanlı baktığı bir gece olacak. 31 Mart Sonrası gelecek güzel günleri hep birlikte karşılayacağız. İzmir markası yeniden zirveye taşıyacağız. İzmir hak ettiği hizmetlere kavuşacak, gerçek belediyecilikle tanıştıracağız. İzmir’in artık sadece dağlarında değil, sokaklarında da çiçekler açacak. Artık İzmir’de yağmur sel değil, bereket getirecek. İzmir 7/24 yaşayan bir şehir olacak. Kültürün, sanatın, sanayinin, bilişim ve turizmin başkenti olacak. İzmir artık derin bir nefes alacak. Ve bunu birlikte başaracağız. Verdiğimiz sözleri hep birlikte tutacağız. Birlikte yol yürüyeceğiz, birlikte mücadele edeceğiz ve Güzel İzmir’imizi 5 yılın sonunda hak ettiği değere birlikte kavuşturacağız. İzmir için hazır mıyız? İzmir’in Efeleri, zeybekleri yeni bir hikâye yazmak için hazır. İzmir’in gençleri kadınları başka bir güne merhaba demek için hazır. Şimdi yeni bir hikayeyi hep birlikte yazmak için tüm İzmir hazır. İzmir kazandığında hiçbir İzmirli kaybetmeyecek. İzmir aynı şirin İzmir olacak, ama çok daha güzel olacak. İşimiz vaktimizden fazla… En iyi bildiğimiz şeyi yapacağız… Kapı kapı dolaşacağız ve 31 Mart’ta, İzmir kazanana dek mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu yolun sonu Allah’ın izninyle aydınlık. Mücadele bizden, başarı Allah’tandır. İnşallah, 31 Mart akşamı, sizin de desteğinizle bu kardeşiniz şehrin emini olacaktır. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla tüm coşkusuyla bizleri desteklemeye gelen; İzmir’e hizmet, İzmir’e marka bir şehir olmak yaraşır diyen siz kıymetli hemşerilerime canı yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri bu yolculuğumuzda muvaffak eylesin sizlerin sevgisine, desteğine layık olmayı nasip etsin inşallah.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ