Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Genel Merkez Uygur’u gözden çıkardı


Göreve geldiği günden beri adı skandallarla anılan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur partisi tarafından gözden çıkarıldı. Daha önce Cumhurbaşkanına hakaret eden, Şehit Ömer Halisdemir’in ilçe meydanındaki resimlerini indiren, oğlunu belediye şirketine ballı maaşla genel müdür yapan İsmail Uygur, son olarak da Dağtekke Köyü’ndeki köylü pazarını yıkarak, köylü kadınları mağdur etmişti. Daha önce kendisini Ankara’ya çağırarak gerekli uyarılarda bulunan CHP Genel Merkezi, bu konuyu MYK toplantısında da tartıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına sürekli sert siyasetten uzak durup, hizmetlerle gündeme gelmelerini isterken, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Yılmaz Büyükerşen örnekleri verirken İsmail Uygur’un Torbalı’daki skandalları kendisinin gözden çıkarılmasına sebep oldu. Uygur’un devam eden mahkemelerini de takip eden CHP Genel Merkezi, ceza almasına kesin gözüyle bakılan Torbalı Belediye Başkanının yerine kimin geçeceğini de şimdiden tartışıyor. Masada belediye meclisinden 3 isim bulunuyor.

MASADA 3 İSİM VAR

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un ceza alıp, görevden el çektirilmesinin ardından yerine geçmesi beklenen isimler Özkan Yıldız, Yıldırım Baytekin ve Sultan İpekli. Daha önce Parti Meclisinde görev alan Özkan Yıldız’ın CHP Genel Merkezi’ndeki etkinliği biliniyor. Aynı şekilde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ile bilinen ve Uygur’un itiraz etmesine rağmen belediye meclisine yazmak zorunda kaldığı Yıldırım Baytekin de ismi geçen adaylar arasında. Yarışa son olarak katılan isim ise CHP Milletvekili adayı ve Kent Konseyi Başkanı Sefer İpekli’nin avukat kızı Sultan İpekli. Şu an Torbalı Kent Konseyi başkanı olarak görev yapan Sefer İpekli’nin Uygur’un aday olmasında birinci derece pay sahibi olduğu, Genel Merkez’de oldukça güçlü ilişkilerinin olduğu ve bu dönem CHP’den milletvekili seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. İpkeli’nin kızı Sultan İpekli de genç yaşına rağmen CHP Torbalı Belediye Meclis listesine girmeyi başararak siyasete atılmıştı. Kılıçdaroğlu’nun hem kadın hem de genç olduğu için Sultan İpekli ismine de sıcak baktığı öğrenildi.

UYGUR CEZA ALINCA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Belediye Başkanı İsmail Uygur’un devam eden davaları sonuçlanıp ceza alması durumunda Belediye Meclisi toplanarak kendi içerisinden başkan seçecek. Torbalı Belediye meclisinde şu an CHP’nin 18, MHP’nin 2, AK Parti’nin 10 meclis üyesi bulunuyor. Belediye meclisinde 1 de bağımsız üye bulunuyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ