Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Bürokraside büyük değişim


Son zamanlarda Torbalı bürokrasisindeki değişimler gözle görülür boyutta arttı. Torbalı’da bürokrasi, işinin uzmanlarına emanet edilmiş durumda.

En büyük değişim İlçe Kaymakamı Ercan Öter’in atanması ile oldu. Sürekli vatandaşın yanında olan Kaymakam Öter, uzun zamandan beri özlemini çektiğimiz bir kaymakam profili çiziyor. Özellikle pandemi döneminde ilçe hıfzıssıhha kurulu başkanı olarak çok başarılı çalışmalara imza attı. Bir bakıyorsunuz esnaf ziyareti yapıyor, bir bakıyorsunuz polis-jandarma denetleme noktasında karşınıza çıkıyor. Kısacası makamda oturan değil, halkın içinde bir kaymakam profili çiziyor.

İkinci önemli değişim Torbalı Devlet Hastanesi’nde yaşandı. Torbalı’da çok uzun yıllar başhekim olarak görev yapan Şenol Topçu’nun tayin olmasıyla beraber Dr.Miraç Çavdar yeni başhekim olarak Torbalı’da göreve başladı. Çavdar’ın başhekim olmasıyla beraber hastane kadrosunda da büyük oranda değişimler yaşandı. İlçemize 12 yeni hekim atandı. 15 yeni hemşire göreve başladı. Son olarak iki yeni kadın doğum uzmanı görev yapmaya başladı. Hepsi de alanında uzman, kendini kanıtlamış hekimler.

Daha sonra hastanenin başhekim yardımcıları değişti.

Sadece kadro olarak değil, fiziki ve teknolojik olarak da büyük değişimler yaşandı. Yoğun Bakım Ünitesi en üst basamağa çıkarıldı. Hastane bünyesinde Covid-19 laboratuvarı kurularak bölgeye hizmet vermeye başladı. Yılbaşından sonra da A Tipi Hastane olarak hizmet verecek. Hastanenin A Tipi olması demek, yeni hekimlerin göreve başlaması, yeni modern teçhizatların gelmesi, hastane altyapısının çok daha ileri seviyeye taşınması demek.

Bürokrasideki değişim sağlık alanında hız kesmedi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Göksel Aslan atandı.

Torbalı’ya yakın zamanda inşa edilen bölgenin en büyük Diş Hastanesi Müdürlüğü’ne İbrahim Şimşek atandı.

Torbalı TEDAŞ Müdürlüğü’ne Halil Avcı atandı.

Bir değişim de Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yaşandı. Yurtiçi ve yurtdışında önemli görevler üstlenen, parlak bir geçmişe sahip olan Muhittin Murat Yener İlçe Emniyet Müdürü olarak Torbalı’ya atandı. Yener’in göreve gelmesiyle beraber son bir ayda 44 ayrı suçtan 183 arama kaydı bulunan toplam 117 kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Polis üniformasını üstünden çıkarmayan İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener ekibiyle beraber daha şimdiden büyük bir başarı oranı yakaladı. Bu başarının devam edeceğine inanıyorum.

Torbalı’nın bürokraside yakaladığı bu enerjinin her alanda önemli bir başarı sağlayacağını düşünüyorum. Bu değişim ve yenilik aynı zamanda hükümetimizin Torbalı’ya ne kadar değer verdiğini de gösteriyor bizlere.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ