Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Bir tek Torbalı’da olmuyor!

Bir tek Torbalı’da olmuyor!

İki gündür tüm İzmir’i etkisi altına alan sağanak yağış, İzmir’in hemen her ilçesinde olumsuz sonuçlara sebep oldu. Sel nedeniyle mağduriyet yaşayan tüm vatandaşlarımıza ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Gerçekleşen sel sonrası, İzmir’deki tüm yöneticiler sahaya inip, vatandaşlarına destek oldular, incelemelerde bulundular.

Onlardan biri de AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya oldu. Torbalı başta olmak üzere İzmir’in hemen her ilçesine giderek, sahada detaylı incelemelerde bulundu. Geç saatlere kadar ilçeleri ziyaret ederek, sahadan anlık bilgi aldı. Her gittiği yerde de kurumlara talimat vererek, teyakkuzda olmalarını sağladı.

Ancak Buca’daki bir görüntü dikkatimi çekti, sizlerle de paylaşmak istedim.

AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile CHP’li Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç birlikte saha çalışması yaptılar. Esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, incelemelerde bulundular. Mağduriyetlerin giderilmesi noktasında beraber söz verdiler.

Peki aynı görüntüyü Torbalı’da neden göremiyoruz?

Siyasi gerekçeyse, aynı gerekçe Buca’da da yok mu? Demek ki Mahmut Atilla Kaya’nın böyle bir siyasi gerekçesi yok. Vatandaşa hizmet noktasında CHP’li belediye başkanları ile bir araya gelebiliyor. Bu birlikteliği çok başka alanlarda da görüyoruz. İzmir’in birçok ilçe belediyesi ile hükümet kurumları arasında ortak projeler yapılıyor ve bu projelerde Mahmut Atilla Kaya önemli bir rol üstlenmiş durumda.

Ama ne hikmetse, Kaya doğup büyüdüğü, kendi ilçesi Torbalı’da bu işbirliğini sağlayamıyor. Bunun da tek sebebi Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’dur.

Uygur’un tavrı ve tarzı bu işbirliğine engel oluyor.

Uygur herkesle kavga ediyor. Kendi personeli ile kavga ediyor, vatandaşla kavga diyor, Kaymakam ile iyi bir ilişkisi yok, Vali’ye kadar laf yetiştirmeye çalışıyor, kendi partisinin Büyükşehir Belediye Başkanı ile arası yok, kendi partisinin milletvekilleri ve Genel Merkez yöneticileri ile kavgalı, Genel Başkanı bile üzerini çizmiş…

Şimdi böyle bir belediye başkanı profili ile Atilla Kaya nasıl bir araya gelsin?

Uygur’un derdi Torbalı’ya hizmet etmek, Torbalı halkı için proje üretmek değil ki…

Uygur’un tek derdi siyasi gerginlik yaratıp, buradan beslenmek. Kendi koltuğunu sağlama almak. Onu da Genel Merkez’de Sefer İpekli’nin de maddi-manevi desteği ile sağlıyor. İş yapmaya, hizmet etmeye, proje üretmeye gerek kalmıyor ki…

Uygur’un bu kin, nefret ve düşman dili Torbalı’ya çok şey kaybettiriyor. Aynı şekilde kendi partisine de büyük kayıp getiriyor.

Torbalı’nın Mahmut Atilla Kaya gibi bir milletvekili var. Ben şahidim ki Torbalı ile ilgili önüne ne proje gittiyse Kaya, tüm hükümet yöneticilerini kapı kapı dolaşarak o projenin gerçekleşmesi için elinden geleni yapıyor.

Peki bugüne kadar İsmail Uygur bir tane proje üretip, Kaya’nın kapısını çalmış mı?

Torbalı için bir tane hizmet istemiş mi?

Varsa, yoksa medya aracılığı ile bozuk bir üslupla, ne dediği de tam belli olmayacak bir şekilde açıklamalar (eleştiri diyemiyorum, eleştirinin bir seviyesi ve kalitesi olur) yapmak!

Zaten Kaya da kendisini ciddiye alıp, cevap vermeye değer bulmuyor. Kendi partisinin ciddiye almadığı bir belediye başkanını Atilla Kaya niye ciddiye alsın?

İki gündür Torbalı’yı neredeyse sel götürecek, Uygur’u gören oldu mu? Sahaya çıktı mı? Bir tane vatandaşın derdini dinledi mi?

Belediyeden bir tane fotoğraf paylaşıldı, fotoğrafı paylaşan İsmail Uygur’un sosyal medya hesabı, ama fotoğrafta kendisi yok! Ali Yakupoğlu var. Belediyeyi Ali Yakupoğlu yönetiyor. Bu millet Ali Yakupoğlu’nun yönetmesini isteseydi ona oy verirdi. Ama maalesef, Torbalı halkı oy verdiği, iş başına getirdiği, belediyeyi emanet ettiği İsmail Uygur’u hiçbir yerde göremiyor. Bu Torbalı için çok acı bir durumdur.

Konumuza geri dönecek olursak, İzmir’in en etkili milletvekili Mahmut Atilla Kaya Torbalılı ama maalesef İsmail Uygur’un tavrı yüzünden Torbalı’da yerel ve genel iktidar bir araya gelemiyor. Bunu sadece ben söylemiyorum, görüştüğüm samimi CHP’li arkadaşlar da böyle söylüyor, CHP’nin şu anki belediye meclis üyeleri de bunu söylüyorlar.

İsmail Uygur, Torbalı Belediyesi’nin tarihine “5 yıllık bir kayıp” olarak geçmiştir…

Geçmiş olsun Torbalı!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ