Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SELMAN GÜNAYDIN’IN KONGRE ZAFERİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile önceki gün AK Parti İzmir İl Kongresi gerçekleşti. Başta sayın İl Başkanı Kerem Ali Sürekli olmak üzere görev alan tüm il yöneticilerine başarılar diliyorum. AK Parti’nin İzmir’de iyi bir sinerji yakaladığını, hemen her kesimin adaletli bir şekilde temsil edildiğini, özellikle gençlerin ön plana çıktığını düşünüyorum.

AK Parti’nin önemli kadrolarında İzmirli siyasetçileri görmemizi sağlayan da bence bu sinerjidir.

İzmir milletvekili Hamza Dağ, Genel Başkan Yardımcısı oluyorsa, İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya MKYK üyesi oluyorsa, İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan Gençlik Kolları Genel Başkanı oluyorsa, bunun sebebi İzmir’deki bu sinerjidir. Bu sinerjinin de kahramanı, sade üyesinden mahalle başkanına, meclis üyesinden ilçe başkanına, kadın ve gençlik kollarından il başkanına kadar tüm AK Parti ailesidir.

20 yıl muhalefette kaldığın İzmir’de bu sinerjiyi yakalamak, öyle basit bir olay değil…

Torbalı’ya gelecek olursak; bana göre ilçe bazında düşündüğümüz zaman bu kongrenin kazananı kesinlikle Torbalı olmuştur.

Bundan 10-15 yıl önce Torbalılı bir ismin, İzmir’de il yönetiminde siyaset yapması, milletvekili sıralamalarında kendine yer bulması, Torbalı’nın İzmir yada Ankara’da temsil edilmesi hayal bile değildi.

Biz Torbalı olarak bu zinciri Mahmut Atilla Kaya ile kırdık.

Kaya, önce İl Yönetimine girdi, sonra milletvekili listesine girdi, sonra liste başı olarak TBMM’de Torbalı’yı temsil etmeye başlayınca, Torbalı’da diğer siyasi partilerde siyaset yapan isimlerin de önü açılmış oldu.

MHP, Torbalılı Halit Dalgıç’ı milletvekili listesine yazmak zorunda kaldı.

CHP’de Sefer İpekli aynı şekilde milletvekili sıralamasında kendine yer buldu.

İyi Parti’de Fatih Erkut mevcut İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Birçok alanda olduğu gibi, bu alanda da Torbalı’nın önünü açan AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’dır.

İzmir siyasetinde, Torbalı’nın temsil oranı, önceki gün gerçekleşen AK Parti İzmir İl Kongresi’nde zirveye ulaşmıştır.

Mevcut İl Yönetim Kurulu üyesi Feyim Özçelik’in tekrar görev alacağı çok önceden belliydi zaten. Bu kongre ile beraber eski ilçe başkanı Hasan Akbıyık da il yönetiminde görev aldı. Aynı şekilde Torbalılı genç bayan kardeşimiz Gizem Akyüz de 25 yaşında il yönetiminde görev alma başarısı gösterdi. Avukat Oğuzhan Çelik de 16.sıradan girdiği yedek listede aldığı oylar sayesinde 6.sıraya kadar yükseldi. Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın da büyük kurultay delegesi olarak görev aldı.

İşte bu başarının da mimarı, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’dır.

Göreve geldiği günden bu yana durmak bilmeyen, pandemiye rağmen birçok çalışmaya imza atan, kapısı her daim Torbalı halkına açık olan, kendisine iletilen her sorunu çözmek için elinden geleni yapan, kamu kurum ve kuruluşları ile beraber Torbalı’nın en ücra mahallelerine, köylerine hükümet hizmeti götüren Günaydın’ın bu performansı il kongresine de olumlu bir şekilde yansıdı.

İl yönetimine girmek, siyasi partilerde “soğuk savaş” gerektirir. İlçe başkanları sağlam durmazlarsa, talep etmezlerse, masaya yumruklarını vurmazlarsa, o ilçeden kimseyi il yönetimine almazlar.

Mesela Torbalı’da son 25 yılın 15 yılında iktidar olan CHP’nin İl Yönetimi’nde Torbalılı bir vatandaşımız görev alabildi mi? Alamaz! Çünkü CHP Torbalı İlçe Örgütü’nün böyle bir talebi yok. Böyle bir performansı yok. Hatta istemezler bile. Ne İsmail Uygur, ne de Erol Günaydın, Torbalı’dan bir ismin İzmir’de siyaset yapmasını istemez. CHP’li sefer İpekli milletvekili adayı oldu, CHP İlçe Örgütü ilçe binasından çıkıp oy bile istemedi. Dönemin ilçe başkanı İsmail Uygur’un yüzünü bile göremedik. Ve o seçimde CHP, Torbalı’daki en düşük oyunu aldı. İpekli de az bir farkla TBMM’ye gitmeyi kaçırdı…

O yüzden AK Parti İzmir İl Kongresi listesinde Torbalı’dan 5 kişi varsa, bunun sebebi AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’ın ortaya koyduğu performans ve parti teşkilatının sağlam duruşu sayesindedir.

Benim buradan Torbalı’daki siyasi partilere çağrım; Torbalı için daha talepkar olun. Torbalı’nın İzmir siyasetinde söz sahibi olmasını sağlayın. Özellikle gençlerinize sahip çıkın, önlerini açın, gençlerinize güvenin.

Gençlere de önerim; korkmayın! İlçe yönetimlerinde, il yönetimlerinde, milletvekili listelerinde yer almaktan, görev almaktan çekinmeyin. Bulunduğunuz siyasi parti teşkilatlarından bunu talep edin. Bu talebinizi karşılamayan siyasi parti yöneticilerinizin de arkasından gitmeyin…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ