Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İyi Parti ilçe başkanına cevabımdır


Torbalı’da “Millet İttifakı” olmadığını, böyle bir ittifakın olabilmesi için diğer ilçelerdeki gibi İyi Parti’nin de belediye meclisinde temsil edilmesi gerektiğini dile getirmiş, İyi Parti’ye “Meclis üyeleriniz nerede?” diye sormuştum.
Tabi yanıt gelmeyince bu kez kendi soruma kendim cevap verip, “Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık’ın İyi Parti kontenjanından meclise girdiklerini, seçimden sonra istifa edip geri dönmediklerini, CHP üyesi olarak kaldıklarını” yazmıştım.

Bunun üzerine İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, Torbalı’nın yeni dijital medya platformlarından olan Torbalı Aktüel’e bir açıklama yaptı.
Künarlıoğlu yaptığı açıklamada;
“Bizim tek bir talebimiz vardı o da tüm Türkiye’de olduğu gibi Cumhur İttifakı’nın olan belediyeleri seçimle kazanmak. Torbalı’da da Millet İttifakı olarak çok şükür amacımıza ulaştık. Talebi olup ulaşamayanları Cumhur İttifakı belediyesi olan Aliağa’da gördük. Detaya girmeye hiç gerek yok. Biz İyi Parti ailesi olarak milletimizin menfaatini şahsi menfaatlerin üzerinde tutuyoruz. Sizin gibilerin zihniyetine ters gelir bizim dünya görüşümüz.
Şuan Torbalı Belediyesi’nde iki meclis üyemiz olduğunu söylüyorsunuz lakin bizim on sekiz meclis üyemiz ve bir belediye başkanımız var sen yanlış hesaplamışsın Sayın İbrahim Kaya.
Sizi hangi İYİ Partili aradı ya da destek verdi merak ediyorum. Bu kişileri ister aleni ister bana özelden iletmeni talep ediyorum emin ol çok merak ettim! Bizden bir isteği oldu da biz yapamadık senden mi medet umar oldular? Eğer partilimiz olup bir sorunu veya talebi olursa ilçe binamız açık diledikleri zaman gelebilirler. Bu çağrım partili partisiz tüm vatandaşlarımızadır.”
İfadelerini kullandı. Sonra aynı açıklamayı kendi sosyal medya hesabından da paylaştı.

Normalde bir siyasi parti ilçe başkanı ile polemiğe girmem, ancak sayın Künarlıoğlu direkt şahsımı hedef alarak açıklama yaptığı için bana da cevap hakkı doğmuştur, cevap verme zorunluluğum oluşmuştur.

Öncelikle şunu belirteyim; 2019 yerel seçimlerinde sayın Künarlıoğlu ilçe başkanı bile değildi. O dönem yapılan ittifak görüşmelerinde bir rolü de olmadı. Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık’ın CHP listesinden meclise girmesine de sayın Künarlıoğlu karar vermedi. Şimdi çıkıp da “Bütün ittifakı ben yaptım, Cumhur İttifakı’na karşı seçim kazandım” havalarına girmeye gerek yok.

İyi Parti’nin tek varlık sebebi İsmail Uygur’u belediye başkanı olarak tutmaksa, o halde milleti kandırmayın. Çıkın şunu söyleyin, Torbalı’da İyi Parti ömür boyu CHP’nin adayına destek verecek, ömür boyu aday çıkarmayacağız, ömür boyu belediye meclisinde temsil edilmeyeceğiz. Bunu söylediğiniz zaman, vallahi de, billahi de bir daha İyi Parti hakkında bir tek cümle kaleme almam.

Daha bugün Grup Başkanvekiliniz Musavvat Devişoğlu ile İzmir Milletvekiliniz Aytun Çıray açıklama yaparak, “Tunç Soyer’den memnun olmadıklarını, yerel seçimlerde kendi adayları ile seçime gireceklerini, sonsuza kadar belediye seçimlerine girmemek diye bir şeyin söz konusu olmadığını” açıkladılar.

Siz de diyorsunuz ki, bizim böyle bir amacımız yok, İsmail Uygur bize yeter.

Peki İyi Parti sizin gibi kadrolarla mı girecek yerel seçimlere sayın Künarlıoğlu?
Sizin daha kendi partinizden haberiniz yok…

Ama ben biliyorum; bana karşı gösterdiğiniz bu saldırgan tutumun sebebi ben değilim. Benim sizinle olmadığı gibi, sizin de benimle şahsi bir meseleniz yok. Bu saldırgan tavırlarınızın sebebi içinde bulunduğunuz siyasi çıkmazdır.

İsmail Uygur’un karşısında masaya yumruğunuzu vurup, partinizin ve partililerinizin hakkını savunamıyorsunuz, Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık’ı çağırıp, “Bu partinin oyları ile o meclise girdiniz, o mecliste bizim partimizi ve partimize oy vermiş vatandaşlarımızı temsil edeceksiniz” diyemiyorsunuz.
Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık’a istifa ettirecek gücünüz de, kudretiniz de yok.
Bunu siz de çok iyi bildiğiniz için, onlara söylemediklerinizi, şahsımı hedef alarak söylüyorsunuz. Doğru oturup, doğru konuşalım…

Açıklamanızda diyorsunuz ki, “Kimin işini görmedik de sizden medet umdular?”
Soruya soru ile cevap verilmez ama, bende size şunu soruyorum o zaman; Kimin ne işini gördünüz? Hangi partiliniz yada sıradan bir vatandaş size gelip bir şey istedi, siz de belediyede onun işini gördünüz? Siz belediyeyi memlekete hizmet etme aracı olarak mı, yoksa iş görme aracı olarak mı görüyorsunuz? İki yıldır yapılan hangi hizmet sizin sayenizde yapıldı?

Bir de benim zihniyetimi sorguluyorsunuz. Siz önce kendi belediye zihniyetinizi, belediyeye bakış açınızı, siyasi yöneticilik becerilerini sorgulayın.

Sizin yerinizde ben olsaydım Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık’ı meclis toplantılarından önce CHP’nin Grup toplantılarına sokmazdım, partide kendim toplantı yapıp, partimin kendi kararlarını o belediye meclisinde yüksek sesle dile getirirdim. İki yıl oldu, Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık bir kez (Rakamla da yazayım 1 kez) söz alıp konuştular mı?

Ben diyorum ki, İyi Parti’nin oyları ile meclise girenler, mecliste İyi Parti’yi temsil etsinler. İyi Parti’nin oyları ile seçime girip, CHP’li olmasınlar.
Ben diyorum ki meclis grup toplantısı İyi Parti’de gerçekleşsin, İyi Parti’nin istek ve talepleri belediye meclisinde dile getirilsin.
Siz de diyorsunuz ki, “Bizim öyle bir derdimiz yok, İsmail Uygur olsun başka bir şey lazım değil”
Ben de diyorum ki, o zaman kapatın partiyi gidin CHP’ye üye olun olsun bitsin. Sizin parti olarak Torbalı’da bir hedefiniz, bir misyonunuz kalmamış…

Takdirini de Torbalı halkına bırakıyorum!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ