Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İstifa sonrası herşeyi açıkladı


CHP’den istifa ederek Torbalı siyasetini sallayan belediye meclis üyesi Mehmet Baykara, istifası sonrası İzmir’de yayın yapan EgedeSonsöz’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uygur’un vefatı sonrası belediye meclisinde gerçekleşen seçimde AK Parti’nin adayı Özgür Erman Çağlar’a oy veren 3 kişiden biri olduğu iddia edilen Baykara, yaptığı açıklamada, hakkındaki iddiaları kesin bir dille yalanladı.

35 YIL CHP’DE GÖREV YAPMIŞ BİRİSİYİM

Kendisinin parti ayırmaksızın bütün vatandaşlara eşit bir şekilde davrandığını söyleyen Baykara, “Kesinlikle AK Parti’ye oy verme gibi bir durum söz konusu değil. Ben 35 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi içinde olan biriyim. AK Parti’ye oy verme konusunda asıl şu an Torbalı’da CHP içinde olandan şüphelensinler, onlardan biri oy vermiş olabilir. Ben bütün insanlar eşit davranırım. Ben bu dönem belki 3 bin’e yakın AK Parti’den oy aldım. Ben insan içindeyim, toplum içindeyim… Benim için parti ikinci planda, aslolan insandır. Ben bugün CHP için oy topluyor isem tüm kesimlerle iyi olmak zorundayım. 40 tane köyümüz var hepsi tek tek bilirim” dedi.

PARTİ İÇİNDE DOĞULULARI İSTEMEYENLER VAR

Başkan Vekilliği görevinden alınması ile ilgili de sitemde bulunan Baykara, “Bu söylemlere bakarsak demek ki parti içinde partinin dağılmasını isteyenler var. Biz 23 Nisan çocuğu değiliz, bir gün sen otur koltuğa, diğer gün sen otur denilsin. Bilgi verilebilirdi bize. En yaşlıları benim içlerinde, bende bir fikir verebilirdim onlara ve benim de onurum zedelenmeden ‘Mehmet Baykara rahatsızlığından kaynaklı başkanvekilliği şu arkadaşa verilmiştir’ denilebilirdi. Ya da ben doğulu olduğum için… Mütemadiyen parti içinde doğuluları istemeyenler var. Bunlar belediyenin içinde…” ifadelerini kullandı.

TEK BİR GÜN BİLE GÖREV İSTEMEDİM

Kendisinin merhum başkan İsmail Uygur’un döneminde hiçbir zaman görev talebi olmadığına da vurgu yapan Baykara, “Ben 35 yıl merhum başkanımız İsmail Uygur’dan tek bir gün bile görev istemedim. Hep ‘biz’ dedim. Son mahkeme olayında dahil Mithat’ın ismini vermeyin, arkadaşımız rencide olmasın, hepimiz onu destekleyelim ama ismini söylemeyelim’ dedim. Bana ‘sen sadece başkan vekilliğini kabul edersen bu işin içine gireceğiz’ dediler. Zorla bana bu görevi verdiler. Ben bu konularda hassasım, benim onurum ile kimse oynayamaz” diye konuştu.

KİMSE SÖYLEMEDİ AMA HEP O GÖZLE BAKTILAR

Kendisine fiili olarak kimsenin ‘fire’ suçlamasında bulunmadığına vurgu yapan Baykara, “Kimse bana laf olarak ‘AK Parti’ye oy verdin’ demedi ama hepsi o gözle bana bakıyordu. Bende dedim ki ‘siz bana gözle bakıyorsunuz ancak ben bugün gidip AK Parti’den de oy isterim, mahkeme olayında dâhil gidip onlara siz bu işe girmeyin derim’ dedim. “

‘BANA 23 NİSAN BİTTİ Mİ?’ DEDİLER

Kendisinin hiçbir zaman kimseyi yarı yolda bırakmadığını belirten Baykara, “İsmail Başkan bana seni 3’ncü sıraya alacağız ancak nasıl yapalım dedi, ben sıralama önemli değil dedim. Şu ismi yapalım mı o zaman dediler bana bende olur, önemli olan kazanmak dedim. Benim en çok zoruma giden de budur. Ben kimseyi yarı yolda bırakmadım. Eşim bile beni arayıp ‘sana bunu nasıl yaparlar’ dedi. Bizim seçmenimiz oraya gidip görevde başkasını görünce beni arayıp ‘Ne oldu 23 Nisan bitti mi?’ dediler. Benim en çok zoruma giden bu oldu.” ifadelerini kullandı.

TORBALI İÇİN OLUMLU OLAN ÇALIŞMALARI DESTEKLEYECEĞİM

Meclisteki görevine bağımsız olarak devam edeceğine de vurgu yapan Baykara, “Ben Torbalı Belediyesi’ndeki görevimize bağımsız olarak devam edeceğim. Tabii ki bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Torbalı için olumlu bir çalışması olursa ben destekleyeceğim mecliste” dedi.

ALLAH KİMSEYİ MİTHAT TEKİN’İN YERİNE KOYMASIN

Mevcut Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in başarılı olup olamayacağı sorunun sorulması üzerine de konuşan Baykara, “Başkan başarılı olmaz, çünkü görev kendi elinde değil. Kendisi de çok zor durumda, Allah kimseyi onun yerine koymasın. Ben onun yerinde olmak istemem” dedi.

BEN BİR MEMURDAN EMİR ALMAM

Kendisinin görev süreci boyunca kimseye 1 gün dahi emir vermediğini belirten Baykara, “Atatürk Mahallesi gibi bir yerde, bir milletvekiline en fazla 500 oy çıkmıştı. Bu dönem kaç çıktı biliyor musunuz? Tam 3 bin 548 oy aldık! Bunun için ben HDP’ye de gittim. Ancak bana dediler ki ‘yalnız gel, sen varsın diye oy veriyoruz’ dediler. Ancak ben kalkıp bir memurdan emir alacaksam… Ben Başkan Vekili iken 1 gün dâhi emir vermedim. Hep ‘Abicim, kardeşim, rica ederim’ diye konuştum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ