Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediyeye ilk tepki Çağlar’dan

Belediyeye ilk tepki Çağlar’dan

CHP’li belediye meclis üyelerinin belediye şirketi Torbel üzerinden aylık 8 Bin 900 Lira maaş almasına ilk tepki AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’dan geldi. İzmir basınına açıklamalarda bulunan Çağlar, “belediye meclis üyelerinin bankamatikçi olmaları kabul edilebilir bir durum değil” dedi.

“BUNLARI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”

İzmir basınına konuşan Çağlar, Torbalı Belediyesi’ne bağlı Torbel şirketi yönetim kurulunda “bankamatik” sistemi kurulduğunu öne sürerek, “Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından belediye meclisinde gerçekleşen başkanlık seçimi öncesi, CHP’li meclis üyelerine belediyenin Torbel şirketinden 8 Bin 900 lira maaşa bağladılar. Meclis üyelerinin burada hiçbir şey yapmadan bankamatik meclis üyesi gibi maaş almaları etik de değil, doğru da değil. Seçim bölgelerinde bu kadar insanın sorunlarına eğilmezken, hiçbir projeyi hayata geçirmezken böyle bir maaş almaları vicdanlara sığmaz. Biz de bunları görmezden gelemeyiz” dedi. 

MAAŞ ALANLAR ARASINDA TEKİN DE YER ALIYOR

Çağlar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Huzur hakkı adı altında aylık 8 Bin 900 lira maaş alan belediye meclis üyeleri arasında, Belediye Başkanı Mithat Tekin, meclis üyeleri; Ömer Şentürk, Musa Serbest, Özkan Altun ve Savaş Benli bulunuyor. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu da maaş alıyor.”

BAŞKAN DOĞRULADI 

Torbalı Belediye Meclisi’nde konuyu gündeme getirdiğini, Tekin’in de iddiaları doğruladığını kaydeden Çağlar, “Biz bu konuyu yaklaşık 1,5 ay önce mecliste gündeme getirdik. Böyle iddialar olduğunu, doğru olup olmadığını sorduk. Başkan da doğru olduğunu söyledi. Biz de bu meclis üyelerinin istifa etmeleri gerektiğini ve etik olmadığını söyledik. Başkan konuyla ilgili bir açıklama yapacağını söyledi. Ama aradan aylar geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmadı. Öyle olmuyorsa da bunun bedelini ödemek zorundalar. Meclis üyeliğinden istifa etsinler gidip, belediyede işe girsinler” diye konuştu. 

BU KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL 

Yapılan uygulamanın etik olmadığına vurgu yapan Çağlar, “Buna yasaldan ziyade etik mi diye bakmak lazım. Belediye bir şirketi var. Adam yönetim kurulu üyesi, bin TL de gösterebilir, 9 bin, 15 bin TL de gösterebilir. Özel şirket oldukları için mevzuatın bazı açıklarından yararlanarak yönetim kuruluna kanunen yazabilir mi, yazabilir. Etik ve vicdanen bu durum bir siyasetçiye yakışmaz. Onlar zamanında işçileri bankamatik diye çıkarıp, şimdi de bankamatik meclis üyelerine döndürebilmeleri de kabul edilebilir bir durum değil. Bunun savunulacak bir yeri yok” dedi. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ