Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Hedefimiz 100 bin kitap!

Hedefimiz 100 bin kitap!

Torbalı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Torbalı Okuyor” projesinde hedef 100 kitap okutmak

Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, okuma kültürü oluşturmak için geniş çaplı ve süreklilik arz eden  bir proje başlattılar. “Torbalı Okuyor” adlı projeyle ilçede okuma kültürü oluşturmak, okul çağındaki çocukların okuma becerilerini desteklemek , okuma alışkanlıklarını artırmak hedefleniyor. Projenin amacı, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırarak onları , okumayı  yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek ;öğrencileri, düşünen , sorgulayan, kendini ve düşüncelerini ifade edebilen bireyler olarak topluma kazandırmak olarak belirtiliyor.

HEDEF YÜZ BİN KİTAP

Proje ortakları arasında Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Torbalı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü, Torbalı Halk Eğitim Müdürlüğünün bulunduğu, “TORBALI OKUYOR’’ projesinin alt amaçları arasında Torbalı İlçesindeki okullara ve çocuklara 100.000 kitap ulaştırmak, çocukların okuduğu kitapları diğer çocuklar ile değiştirebilecekleri 10 tane kitap kumbarasını ilçenin farklı yerlerine koymak,1 adet gezici kütüphane ile merkeze uzak köy ve okullardaki çocukları kitapla buluşturmak gibi çalışmalar yer alıyor.

DÜNYA BANKASI VE BM DE DESTEKLİYOR

Proje, Torbalı Kaymakamı Ercan Öter’in onayı doğrultusunda, İlçe Mili Eğitim Müdürü Cafer Tosun tarafından bir plan ve program çerçevesinde uygulamaya konulacak. Geniş bir uygulama sahası ve hedef kitlesi olan projeyle okullarımızın kitap ihtiyacının giderilmesi için gerekli olan maliyet; Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi, Torbalı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı , Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler, Göçler İdaresi, Sivil Toplum Örgütleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları ve bağışçılar tarafından karşılanacak. ‘’TORBALI OKUYOR’’ projesinin uygulama takvimi 23.08.2021 – 30.08.2022 olarak belirlenmekle birlikte sürdürülebilirlik yönü olan bu çalışmanın faaliyetlerinin devamı için önümüzdeki 5 yıllık dönemde her yıl kurumlara en az %   10 un üzerinde kitap desteğinin sağlanması öngörülüyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ