Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

SİZ BİLİRSİNİZ!

SİZ BİLİRSİNİZ!

Torbalı Şoförler Odası seçimi iptal edildi. Cıva İsmail Akman; “Böyle bir karar bize tebliği edilmedi” dedi ama, bizim haberlerimiz bazı yerlerde “tebligat” yerine geçer.

Peki bu karar nasıl çıktı?

Şimdi süreci en başa alalım. Daha seçim tarihi açıklanırken bile Torbalı Şoförler Odası’ndan doğru düzgün bir açıklama yapılmadı. Gazeteye verilen resmi ilanda kongre tarihi 9 Ocak, sosyal medyadan yapılan duyuruda ise 3 Ocak olarak açıklandı.

Mevcut oda yönetimi, diğer adaylara hiçbir şekilde yardımcı olmadı ve şeffaf bir kongre süreci yürütülmedi.

Odanın kaç üyesi var, kaç kişi oy kullanacak, listelere kaç kişi yazılacak kimse bilmiyordu. Cıva İsmail Akman’ın kendisi de bilmiyordu. Zaten seçim günü İlçe Seçim Kurulu’na verdiği liste kabul edilmedi, seçim salonunda sonradan liste basıp oy kabinlerine son dakika koydurdu.

Diğer adaylar da seçim salonuna ellerinde ikişer listeyle geldiler. Seçim kurulu artık hangisini kabul ederse…

Başkan adaylarından Musa Yukarı, aday olma hakkını 15 gün ile kaçırdığı gerekçesiyle adaylığına itiraz edildi. Yukarı, kendi listesinden Hüseyin Hascanlı’yı başkan adayı yaparak seçime devam edebildi.

Madem böyle bir durum vardı, Cıva İsmail Akman centilmenlik gösterip seçimi 15 gün sonrasına yapamaz mıydı? Cıva İsmail Akman, Musa Yukarı’dan korkuyor mu?

Nereden tutarsanız tutun, elinizde kalıyor. Seçimlerin iptal edilmesinin tek sebebi; Cıva İsmail Akman’dır.

İlçe seçim kuruluna bile doğru-düzgün bilgi verilmemişti. Odanın 1139 üyesi var, ama seçim kuruluna verilen listede 949 kişi bulunuyor. Diğer üyelerin oy kullanma hakkı yok ama neticede onlar da oda üyesi. Seçim kuruluna bu şekilde bilgi verilseydi, aday listeleri 7 kişi değil, 9 kişiden oluşurdu. Cıva İsmail Akman’ın da listesi kabul edilir, sonradan oy pusulası bastırmak zorunda kalmazdı.

Ama işte dediğim gibi Cıva İsmail Akman, şeffaf bir kongre süreci yürütmedi! Neticede de seçim iptal oldu ve tekrar yapılacak.

Şimdi gelelim diğer adaylara;

Musa Yukarı ve Ali Rıza Çolak bu seçimi kazanmak istiyorlarsa, bunun yolu belli! Hiç evelemeye-gevelemeye gerek yok; ya birleşirler, yada Cıva İsmail Akman’ın izlemeye devam ederler…

Cıva İsmail Akman, Torbalı Şoförler Odası’nı yönetemiyor, şoför esnafının sorunlarını çözemiyor, şoför esnafını birbirine düşürüyor, odada ırkçılık yapıyor, şoför esnafının ekmeğini kendi siyasetine kurban ediyor, diyorlarsa listeleri birleştirecekler.

Herkes kendi listesinden kura çekerek 3 kişi belirleyecek, 3 kişi de daha önce kendilerine oy vermeyen kesimden ekleyip 30-40 oy artırmaya çalışacaklar. Gerekirse kimin başkan adayı olacağına da kura ile karar versinler. Amaç Cıva İsmail Akman’ı yenmekse, Torbalı’daki ulaşım sorunlarını çözmekse, şoför esnafının dertlerine derman olmaksa, Torbalı Şoförler Odası’na kurumsal bir kimlik kazandırıp tüm şoför esnafını kucaklamaksa, projeler üretip şoför esnafının ekmeğini büyütmekse, herkes kendinden bazı fedakarlıkları yapacak.

Yok eğer amaç koltuksa, sen olma ben olayım derseniz, listede filanca olursa destek veririm, falanca olursa oy vermem gibi kısır döngülerde birbirinizi yıpratırsanız; Cıva İsmail Akman’ı seyretmeye devam ederiz.

Listeleri birleştirirseniz, şoför esnafından alacağınız desteği de artırırsınız! Benden söylemesi, gerisi sizin bileceğiniz iş…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ