Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

PANCAR, NEDEN DOĞALGAZSIZ KALDI


AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, bölge milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın da destekleri ile güzel bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında Torbalı’nın köyleri, beldeleri, merkezden uzak mahallelerine doğalgaz hattı döşeniyor. Şimdiye kadar Türkmenköy, Yazıbaşı, Özbey, Yeniköy, Ahmetli gibi mahalleler bu hizmete kavuştular.

Ancak aynı güzergah üzerinde bulunan Pancar’a bu hizmet gidemedi.

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın da bir açıklama yaparak, bundan muhtarları sorumlu tuttu. Muhtarların ilgisiz davrandıklarını, İzmirgaz’daki toplantılara katılmadıklarını, mahalle sakinlerinin bu taleplerini iletmediklerini söyledi.

CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir de bir açıklama yaparak muhtarların dilekçe verdiğini, AK Parti İlçe Başkanı ile beraber İzmirgaz’a gitmeyeceklerini söyledi.

Yani Övünç Demir özetle şunu söylüyor; “Günaydın ile beraber İzmirgaz’a giden muhtarların hepsi AK Parti’lidir, Pancar’ın muhtarları ise CHP’lidir. Gerekirse Pancar’ı doğalgazsız bırakırız, yine de AK Parti ile İzmirgaz’a gitmeyiz”

Bakın bunun adı siyasi komplekstir.

Birincisi, İzmirgaz’daki toplantılara katılan muhtarların hepsine AK Partili demek doğru değil.

İkincisi Pancar’lı muhtarlara CHP’li demek doğru değil.

Muhtar, muhtardır. Hangi mahallede görev yapıyor olursa olsun, görevi mahallesine hizmet etmektir. Muhtarları o partili-bu partili diye ayırmak çok yanlış.

Ama tabi sayın Övünç Demir CHP içerisinde bir “var olma” mücadelesi veriyor. Daha önce CHP tabanı Erol Günaydın’ı “muhalefet edememekle” suçluyordu, Demir de şimdi o açığı kapatmak istiyor. Ama bunu yanlış ve tehlikeli bir şekilde yapıyor.

Yok eğer bunu bilinçli yapıyorsa, o zaman durum daha vahim!

CHP İlçe Başkanı Sayın Övünç Demir’e şunu hatırlatmak istiyorum; dilekçe verince muhtarın görevi bitmez. Gidin bakın Torbalı Belediyesi’ne verilen dilekçeleri görün. Sadece dilekçe ile oluyorsa ben de bir vatandaş olarak yarın Torbalı Belediyesi’ne “Bozuk yollar için, yıkılan ve 1 buçuk yıldır onarılmayan Çaybaşı köprüsü için, ilçedeki trafik sorunu için, Pazar yeri sorunu için, belediye hizmet binası için, sosyal yardımların artırılması için, ihalelerin şeffaf yapılması için, hizmet ve yatırımların artırılması için, seçim döneminde verdiğiniz her mahalleye taziye evi, her mahalleye kreş gibi sözlerinizi tutmanız için” istediğiniz kadar dilekçe verebilirim.

Dilekçe ile oluyorsa, Torbalı halkı bu konuda kampanya bile başlatır!

Pancar’lı muhtarlar zahmet edip, siyasi kimliklerini bir kenara bırakıp, İzmirgaz’daki toplantılara katılıp mahalle halkının taleplerini iletecekler, bu konuda AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’ın da bir faydası olacaksa, ona da teşekkür etmekte ne sıkıntı var?

İşte şimdi size o sıkıntıyı anlatacağım.

Şu fotoğrafa iyi bakın; CHP Torbalı Belediye Meclis üyesi Savaş Benli’nin işyeri.

Savaş beyi daha önce belediye şirketi Torbel’den huzur hakkı adı altında yüklü miktarda maaş alması ile tanıyoruz. Aynı Savaş bey, Pancar’da odun-kömür satışı yapıyor.

Pancar’dan birçok vatandaş ile görüştüm; iddialara göre Savaş Benli muhtarlara gidip, “AK Parti Pancar’a doğalgaz getirirse burada prim yapar. Sizin muhtarlık da, benim meclis üyeliği de tehlikeye girer, AK Parti’ye prim yaptırmayalım” diyormuş.

CHP’li meclis üyesi, odun-kömür satacak diye, belediyeden huzur hakkı alacak diye, kendi siyasi istikbali uğruna Pancar’ın değerini 3-4 kat artıracak bu yatırım ve hizmeti engelliyor. Muhtarlar da bu siyasi ve sığ düşünceye destek verip, Pancar halkına kötülük ediyorlar.

Övünç Demir de, muhtarları savunarak CHP’nin bu işin arkasında olduğunu teyit etmiştir.

Olan Pancar halkına oldu…

Buradan Pancar halkına sesleniyorum; sizi hizmetten mahrum bırakan bu siyasi zihniyete tepkinizi gösterin!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ