Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET

Anadolu’nun 100 yıl önce içinde bulunduğu durumu anlamak için yakın coğrafyamıza bakmak yeterlidir. Yanı başımızda Irak ve Suriye savaşlarını gördük. Orada yaşanan insanlık dramlarını gördük. Yakın zamanda Ukrayna’nın başına gelenleri, emperyalist devletlerin savaşı bitirmek yerine silah verip nasıl körüklediklerini görüyoruz.

Son olarak Filistin’de masum insanların üzerine bombalar yağdırılıyor. Hastaneler, okullar vuruluyor, çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden bir soykırım yapılıyor.

Anadolu da bundan 100 yıl önce işgal altına alınmış, emperyalist devletlerin zulmüne uğramıştı. O dönem yaşanan acıları anlatmaya kelimeler yetmez. O yüzden yakın coğrafyamızdan örnekler verdim ki yaşadığımız acılar biraz olsun gözümüzün önünde canlansın diye…

İşte böyle bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bir mücadele başlattı. Milletimizin de büyük desteği ile Anadolu işgalden kurtarıldı ve Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu.

Devletin yönetim biçimi de “Cumhuriyet” olarak ilan edildi ve Atatürk bu Cumhuriyeti aziz milletimize emanet etti. Bizler de tam 100 yıldır Cumhuriyetimizin yılmaz savunucuları ve bekçileriyiz.

Devlet idaresinin olmadığı yada zayıf olduğu coğrafyalara bakınca, Cumhuriyetin değerini daha iyi anlıyoruz. Anlıyoruz ki Cumhuriyet sadece bir yönetim şekli değildir. 5 yılda bir sandık başına giderek oy kullanmak değildir. Cumhuriyet bir yaşam biçimidir, bir fikirdir. Ve bizler millet olarak Anadolu’da tam bir asırdır aynı fikirdeyiz…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!

TORBALI’NIN EN BÜYÜK SORUNU TRAFİK

Torbalı gibi hızlı büyüyen kentlerde birçok sorun olur. Konut sorunu olur, çevre temizliği sorunu olur, işsizlik olur, şehirleşme sorunları olur, altyapı eksikliği olur, kirlilik olur, gürültü olur, asayiş sorunları olur. Daha birçok sorun ekleyebiliriz bunlara.

Torbalı son 20 yıldır bu sorunların büyük bir bölümünü önemli ölçüde çözmeyi başardı. Bir tek sorunu çözemiyoruz; trafik…

Bütün yollar tıkanıyor, vatandaşın yürüyeceği kaldırım yok, bebek arabaları geçemiyor, pazar arabaları geçemiyor, engelli vatandaşlarımız ulaşım sorunu yaşıyor, gençlerimiz çocuklarımız yürüyemiyor, araç park edecek yerimiz yok. Özellikle belli saatlerde ve belli günlerde trafik kilitleniyor…

Torbalı bu sorunu bir an önce acil olarak çözmek zorunda.

YENİ YÖNETİM GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yerel seçimler öncesinde kadrolarını yenileme kararı alan AK Parti, Torbalı teşkilatını yeniledi. Metin Yüğrük’ün ilçe başkanı olarak devam ettiği AK Parti’de, ilçe yönetimi büyük ölçüde yenilendi. Yeni yönetimde özellikle genç isimlere yer verildi.

Yönetimde dikkat çeken tecrübeli isimler de bulunuyor. AK Parti yerel seçimlerde gençlerin enerjisi ile deneyimli yöneticilerin tecrübelerini birleştirecek anlaşılan. Başta İlçe Başkanı sayın Metin Yüğrük olmak üzere yeni yönetimde görev alan arkadaşlara başarılar diliyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ