Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Baytekin’den adaylık açıklaması

Baytekin’den adaylık açıklaması

2014 seçimlerinde Belediye Başkan adayı olan, 2019 seçimlerinde adaylıktan çekilip İsmail Uygur’u destekleyen ve belediye meclis üyesi olan, eğitimci kimliği ile bilinen Yıldırım Baytekin, CHP’den belediye başkan aday adayı oldu. CHP Gençlik kollarında yetişen Baytekin yaptığı adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında gerçekleştirdiğimiz ilk Kurultayımız büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti.

Öncelikle 13 yıl boyunca Genel Başkanımız olarak Türkiye’de demokrasi ve adalet mücadelesi veren çalışkanlığı ve dürüstlüğü herkes tarafından takdir edilen Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’na tüm emekleri için teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Genel Başkanlığa seçilen tüm Türkiye’de yeniden umut, heyecan yaratan gençliğin, sokağın, değişimin sesi Sn.Özgür Özel’i tebrik ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlayan bu değişimin Türkiye’yi de değiştireceğine inanıyorum.

Şunu da ifade etmek isterim ki 38. Olağan Kurultayımız Birlik ve Demokrasi kurultayı idi. Gerçekten tam da adı gibi Demokratik bir yarışın yaşandığı, eleştirisi olanın ve söyleyecek fikri, düşüncesi olanın çıkıp bunu anlattığı, ifade ettiği, konuştuğu ve sonrasında birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği tarihi bir Kurultay yaşadık. Bu bir demokrasi şöleniydi. Bu kurultayda yaşananlar bir parti içi demokrasi ve öz eleştirinin en güzel bir örneği olarak tarihte yerini alacaktır.

Bu açıdan bakıldığında sadece kazanan Cumhuriyet Halk Partisi değildir. Burada kazanan Türkiye olmuştur. Türkiye demokrasisi olmuştur. Türk siyasi partilerine örnek olacak bir kazanımdır bu kurultay. Bu açıdan CHP Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel Cumhuriyetimizin 2. Yüz yılında çok kıymetli bir başlangıç yapmıştır.” Dedi.

SEVDAMIZ TORBALI

Önümüzdeki yerel seçimlere aday adayı olacağını açıklayan Baytekin;

Benim nazarımda siyaset bir bayrak yarışıdır. Ve iddia işidir. Bu daha iyisini daha güzelini daha fazlasını yapabilme iddiasıdır. Ayrıca geleceğe bakmaktır. Oraya odaklanmaktır.

Makamlar hizmet için bir araçtır. Bu bir bayrak yarışıdır. Asıl olan Türkiye’ye, Torbalı’ya ve halkımıza  hizmet etmektir. Ben Torbalıyı çok seviyorum. Hoşgörü ve sevgi bizim halkımızın temel değerleridir. Hareket noktamız Torbalının yüzde yüzünü kapsayacak bir siyaset ve hizmet anlayışı olmalıdır. Bölen, ötekileştiren değil birleştiren olmalıyız. Benim nazarımda siyaset bir bayrak yarışıdır. Topluma hizmet etme aracıdır. Siyaseti de bunun için ilgi duyuyorum, özellikle gençlerimizin ve kadınlarımızın siyasetle ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.  Bu şekilde Ülkemizin ve Torbalı’mızın geleceğinin daha aydınlık ve müreffeh olacağını düşünüyorum. Bu konuda CHP’nin öncü olduğunu düşünüyorum çünkü Cumhuriyeti kurmuştur, devrimleri gerçekleştirmiştir her alanda değişimi, dönüşümü sağlamıştır.

Torbalı,  Türkiye’nin en parlak ilçeleri arasına girebilecek potansiyele sahiptir. Sanayi, tarım, hayvancılık ,tarihi-kültürel açıdan Türkiye’de söz sahibi olabilecek potansiyele sahip. Bu alanlarla ilgili projeler üzerinde daha fazla çalışmak lazım. Torbalı’da uygulanacak her proje kentlilik olgusuna katkı sağlamalı ve bunu geliştirmelidir. Sosyal yaşamın kalitesini artırmalıdır. Sosyal yaşamın canlanması kadınlarımızın ve gençlerimizin günlük yaşamın her alanında söz sahibi olmasıyla gerçekleşeceğine inanıyorum. Partimiz Belediye Başkanlık adaylık görevini bize verdiği takdirde bu sorumluluk, özveri ve onurlu görev için halkımız bizi uygun görürse Torbalı halkının menfaati için en iyisinin olması için gecemi gündüzüme katıp çalışırım. Torbalı’ya  ve Torbalı halkına hizmet etmek, enerjimi zamanımı Torbalı halkı için kullanmak benim için şereftir.

Tarihi, tarımı ve sanayisi ile modern ve model bir kent yaratmak amacıyla ‘Sevdamız Torbalı’ diyerek Cumhuriyet halk Partisi’nden Torbalı Belediye Başkan Adayı olmak için 2 defa daha aday olmuştum. Her iki defa da aday belli olduktan sonra her zaman partinin yanında durdum. Destekledim. Yerelde iktidar için aday kim olursa olsun onunla birlikte çalıştım , mücadele ettim. Gençlik kolları başkanlığından gelen biriyim.  2019’ dan beri meclis üyeliği görevini yürüyorum.  Geçen süre zarfında siyasi tecrübemizin ve vizyonumuzun arttığını düşünüyorum. Ben göreve hazırım. Ama tabii ki takdir Cumhuriyet Halk Partisi’nindir. Takdir  Genel Başkanımızın ,Merkez Yürütme kurulu ve Parti meclisimizindir.

Uzlaşmacı kişiliği ve eğitimci kimliğiyle birlik ve beraberliği sağlayacak, her kesimden oy alacak, Torbalı’da seçimi kazanacak, örnek Halkçı, sosyal bir Belediye Başkanı olarak görev yapacak potansiyele sahip olarak görüyorum kendimi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ