Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CIA TORBALI BELEDİYESİ’Nİ Mİ DİNLİYOR?

CIA TORBALI BELEDİYESİ’Nİ Mİ DİNLİYOR?

Merhum belediye başkanımız Ertan Ünver vardı. Bana da rahmetli İsmail Uygur anlatırdı. Sürekli “CIA beni izliyor, beni kaçıracaklar, arabama bomba koyacaklar” falan dermiş. Evden çıkmadan önce İsmail Uygur’u ararmış, Uygur gidip arabasını sallayıp bomba kontrolü yaparmış, “temiz” dedikten sonra Ünver gelip arabasına binermiş. Evden çıkmazmış, her sabah Uygur arayıp ekmek ve gazete alıp evine götürmesini istermiş.

Tabi 80-90’lı yılların Türkiye’sinde bunları bir nebze olsun anlarım. Ama yıl olmuş 2024, Övünç Demir sosyal medya hesabından “dinleme cihazı” olduğunu iddia ettiği bir elektronik düzeneği paylaşıp “odamda böcek buldum” diyor.

Göreve geleli 3 ay olmuş, verdiğin bir tane sözü tutmamışsın, 3 ayda belediyeyi 200 Trilyon’a yakın bir borç batağına götürmüşsün, mahalle mahalle gezip oturma banklarını “hizmet” diye tane ile oraya buraya koyduruyorsun, belediyecilik oynayarak milletin gözünü boyamaya çalışıyorsun. Bir taraftan “halk buluşması” adı altında mahalle ziyaretleri yapıyorsun, öbür tarafta kapın kapalı makam odasının önünde kuyruk var. Senin odana kim, neden böcek koysun?

Pandemi zamanı “aşı olmayın, bize çip takacaklar” deniliyordu, aklıma o geldi.

Eğer ki paylaştığın o düzenek, oraya gelmiş minik bir çocuğun oyuncağından kopmuş bir parça değilse, bu işleri çocuk oyuncağına çevirmeyin, gerekli yerlere suç duyurusunda bulunun, o parçayı da masanızda gelene gidene göstermek yerine güvenlik güçlerine “delil olarak” teslim edin, inceleyip herşeyi ortaya çıkarsınlar.

Sayın Övünç Demir, Koç Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü okudu. Dinleme cihazının nasıl çalıştığını en az benim kadar bilir diye düşünüyorum. Dinleme cihazının bir elektrik bağlantı noktası olur. Bir yerden enerji alması gerekir, o nedenle genellikle elektrik prizlerine yerleştirilir. Bir görüntü ve ses kaydedici özelliği olur. Üzerinde mikrofon ve kamera olur. Kaydettiği görüntüleri iletebilmesi için üzerinde bir çip olur. Bir sinyal vericisi olur. O sinyalin nereye gittiği de incelemede ortaya çıkar.

Kaldı ki teknoloji artık çok ilerledi. Kimse kimseyi böcekle dinlemiyor. Artık ortam dinlemeleri yapılıyor, cep telefonlarına casus yazılımlar yükleniyor. Bu işlerde uzay teknolojileri kullanılıyor. Ama bu kadar zahmete 3 aylık bir belediye başkanını dinlemek için gireceklerini düşünmüyorum. Bu işleri CIA gibi dünyaca büyük istihbarat şirketleri yapar. İsrail gibi casus devletler yapar.

Sevgili Övünç Demir, insanları zan altında bırakarak, kendi tabanınıza tiyatro yaparak neyi amaçladığınızı bilmiyorum. Ama şunu biliyorum; sizden önce de o belediyeyi CHP’li kadrolar yönetiyordu. O belediyenin güvenlik kameraları var. Güvenlik güçlerine giderseniz, bu olayın aydınlatılacağına eminim. Kaldı ki eğer gerçekten paylaştığınız şey dinleme cihazı ise bunu güvenlik güçlerine teslim etmek yerine masanızda sergilemeniz “delil karartma” olmaz mı?

Benim size tavsiyem; Torbalı’nın nüfusu 300 binlere dayanmış. Hizmet bekleyen 60 mahallemiz var. 5 yıldır hiçbir hizmet görmemiş sokaklarımız, caddelerimiz var. Biraz işimize gücümüze bakalım. CIA, FBI, MOSSAD da ne kadar çalışkan bir belediyemiz olduğunu görsün…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ