Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Millet İttifakı’nın meclis üyelerini buldum

Millet İttifakı’nın meclis üyelerini buldum

UYGUR, İYİ PARTİ VE HDP’Yİ NASIL KANDIRDI?

Geçtiğimiz hafta Torbalı’da Millet İttifakı’nın olmadığını, çünkü ittifak olan yerlerde hem CHP’li, hem de İyi Partili belediye meclis üyelerinin birlikte görev yaptıklarını, ancak Torbalı’da İyi Partili bir belediye meclis üyesinin bulunmadığını yazmıştım.

Bu yazımın ardından, İyi Parti İzmir İl Teşkilatı, oturduğu apartmanda yangın çıkan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur için yayınladığı geçmiş olsun mesajında “Millet İttifakı” ibaresini kullanmaması dikkat çekti.

İşte o mesaj;

Bir haftalık süre içerisinde, Torbalı kamuoyundan da büyük destek gördüm. Özellikle İyi Partili birçok okurumuz beni arayarak, doğru bir tespit yaptığımı dile getirdiler.

HDP’li bazı okurlarımız da İyi Parti gibi, Torbalı Belediyesi’nde HDP’nin de hak ettiği değeri görmediğini, Uygur’un 2019 yerel seçimlerini HDP desteği ile kazandığını, HDP’nin oylarının da boşa gittiğini söylediler.

Bunun üzerine ben de detaylı bir araştırma yaparak Torbalı’daki İyi Partili belediye meclis üyelerini tespit ettim.

Bildiğiniz gibi, Torbalı’da 2019 yerel seçimlerinde İyi Parti aday çıkarmamış, CHP’nin adayı İsmail Uygur’u desteklemişti. Bunun karşılığında Uygur da belediye meclis listesine İyi Partili 2 kişiyi yazmıştı; Musa Serbest ve Mustafa Akbıyık.

İzmir’deki tüm ilçelerde yaşandı bu olay.

Ancak tüm ilçelerde seçimden sonra herkes kendi partisine geçti ve belediye meclisinde ortak hareket etmelerine rağmen kendi partisini temsil etme kararı aldı.

İşte o ilçeler;

Ancak ne hikmetse Torbalı’da beklenen bu istifalar bir türlü gerçekleşmedi. İyi Parti sayesinde belediye meclis listesinde yer bulan Musa Serbest ve Mustafa Akbıyık, CHP üyesi olarak kaldılar. Hatta CHP’nin gerçekleştirdiği son delege seçimlerinde oy bile kullandılar. İyi Parti, sadece seçimde kullanılıp köşeye atılmış oldu. Bu durum o zaman da medyada geniş yer bulmuş, dönemin ilçe başkanı benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Samimi İyi Partililer bu duruma ciddi tepki gösteriyorlar. Ve bu tepkilerin adresi sadece Musa Serbest ile Mustafa Akbıyık değil, Uygur da bu tepkilerden nasibini alıyor.

Çünkü Serbest ile Akbıyık’ın istifa etmesini, İyi Parti’nin Torbalı Belediye meclisinde temsil edilmesini engelleyen kişilerden biri de İsmail Uygur’dur. Torbalı’da kendisine oy veren seçmenin, İyi Parti’ye oy verme alışkanlığı kazanmasını, Torbalı’da bir İyi Parti tabanı oluşmasını ve belediyeyi İyi Parti ile paylaşmayı istemiyor. Çünkü eğer Torbalı’da İyi Parti güçlenirse bir sonraki seçimlerde eli güçlenecek, daha fazla “talepkar” olacak ve kontrol edilmesi güç hale gelecek.

Bu yüzden İyi Parti’nin Torbalı’da güçlenmesi bir şekilde engelleniyor.

İşte burada da İyi Parti İlçe Yönetimine bir görev düşüyor. Eğer ki İsmail Uygur ile bu konuda bir pazarlığınız yok ise, belediye meclis üyelerinizi ve belediyedeki hakkınızı isteyin, yada meclis üyelerinizin istifalarını isteyin. Parti olarak bugün masaya yumruğunuzu vuramazsanız, 3 yıl sonraki seçimlerde meydana inip hangi yüzle Torbalı halkından oy isteyeceksiniz?

HDP’ye gelecek olursak…

Seçimden önce aldatılan bir diğer parti de HDP oldu. HDP başkan adayı çıkarmadı, başkanlık seçiminde İsmail Uygur’a, belediye meclisinde kendi listesine oy verme kararı aldı. Ancak bu karar uygulamada karışıklığa sebep olur diye, mecliste de oylarını CHP’ye verdiler. Sonuç olarak Torbalı’da yaklaşık 15 bin oyu bulunan HDP’nin belediye meclisinde 1 tek temsilcisi bulunmuyor.

Eğer CHP listesinde varsa bir üyeleri, çıkıp bunu açıklasınlar.

Peki madem HDP belediye meclisinde temsil edilmeyecekti, o halde HDP seçmeni neden İsmail Uygur’a oy verdiler? Kimlerle ne görüşmeler yapıldı?

İsmail Uygur seçimden sonra HDP’li Cengiz Ulusan’ın kızını belediyede işe aldı, onu da her yerde diline dolamış, anlatıyor. En son televizyon kanallarını Torbalı’ya çağırıp orada bile dile getirdi. HDP’nin bütün siyasi amacı bu muydu peki?

Ben HDP seçmeninin de Uygur tarafından aldatıldığını, HDP’nin oylarının da boşa gittiğini düşünüyorum. Aksini iddia eden CHP’li yada HDP’li arkadaşlar varsa cevap hakları vardır, buyursunlar açıklasınlar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ