Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

MECLİS ARİTMETİĞİ DEĞİŞİYOR

MECLİS ARİTMETİĞİ DEĞİŞİYOR

Torbalı Belediye Meclisi’nde gerçekleşen usulsüz seçime bir tepki de Deva Partisi İlçe Başkanı İlknur Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den meclis üyesi seçilmişti. Daha sonra yaşanan bir takım sorunlar nedeniyle partisinden istifa etmişti. Bu süreç içerisinde kimse kendisine kızmadı, verdiği kararı saygıyla karşıladı.

Bugün ise yeniden yuvasına döndü, ailesi de onu bağrına bastı.

Şimdi CHP’li yöneticilerin kendisine yapacağı siyasi linç operasyonunu seyredin. Lafa geldi mi siyasi ahlaktan bahsederler, itibar suikastı yapmayı da en iyi onlar bilir. Aynı süreci Mustafa Akbıyık’ın AK Parti’ye geçiş sürecinde de yaşadık, gördük.

Meclis listesine girip CHP’ye oy verdiğinde bir şey yok, ama mecliste kendisine yapılan saygısızlığa tepki gösterip AK Parti’ye geçince söylemediklerini bırakmadılar.

CHP’de üç kişinin belirlediği adaya ve kurduğu düzene oy vermek zorunda mı insanlar?

Meclis üyelerinin kendi hür iradeleri yok mu?

CHP’li yöneticiler “siyasi etik, ahlak” falan diyorlar; Bir belediye başkanı daha hasta yatağındayken koltuk kavgasına başlayanlar mı öğretecek kamuoyuna siyasi etiği, ahlakı?

Kendi belediye meclis üyelerine nüfus cüzdanlı oy fotoğrafı çektirenler mi öğretecek siyasi etiği, ahlakı?

Koca koca meclis üyelerinin nüfus cüzdanlı oy fotoğraflarının sosyal medyada, ulusal ve yerel basında dolaşması CHP’li yöneticilerin ayıbı değil mi?

Birçoğu kendi alanında saygın iş insanı olan, toplumda siyasi bir ağırlıkları olan meclis üyelerini bu hale düşürmeleri CHP’li yöneticilerin ayıbı değil mi?

Siyasi etik ve ahlaktan bahsedeceksek, CHP’li yöneticiler önce bir aynaya bakacaklar…

Belediyede üç kişinin kurduğu talan düzeni devam etsin diye, Mithat Tekin’i aday yapıp, hiç kimsenin fikrine saygı duymadan bunu zorla dayatanlar siyasi etik ve ahlaktan bahsedemezler.

Sizin adayınıza oy verirken iyiydi, size 2019 seçimlerini kazandırırken iyiydi, nüfus cüzdanının fotoğrafını çekip size atmayınca mı kötü oldu bu insanlar?

2019 yerel seçimlerine kadar dönemin AK Partili Torbalı Belediye Başkanı’na atmadığınız iftira kalmadı, gizli açık ittifaklarla, gizli toplantılarla, seçim zaferi için her yol mübah anlayışı ile kurmadığınız tezgah kalmadı. O zaman neredeydi siyasi etiğiniz, ahlakınız?

İki yıldır Torbalı’ya çivi çakmadınız, bir tek hizmet etmediniz, Torbalı’nın yolları tarla olmuş, belediyenin iki yıllık bütçesi nereye harcanmış belli değil, konuşalım mı sizin etiğinizi ahlakınızı?

Torbalı Belediyesi’ni Japon Yeni’nden ABD Doları’na kadar 800 Trilyon borçlandırmak isterken neredeydi siyasi etiğiniz ahlakınız?

Torbalı Belediyesi’nde AK Parti döneminde işe girdiği gerekçesiyle 500’e yakın gencin ekmeği ile oynarken, Torbalı’nın gençleri iş bulamazken Aydın Milletvekili’nin kızını belediyede ballı maaşlı makamlara getirirken hiç yüzünüz kızardı mı?

AK Partili esnafın kapısına Zabıta gönderip, çoluk çocuğunun rızkıyla oynayanlar mı bize siyasi etikten, ahlaktan bahsedecekler?

Bırakın bu ayakları…

Meclis aritmetiği değişiyor.

Özgür Erman Çağlar ilk turda 15 oy almıştı. Mustafa Akbıyık, Çağlar’a oy verdiğini açıklamıştı. CHP’liler ikinci ismin İlknur Demirtaş olduğunu konuşuyor ama ben öyle olmadığını biliyorum. Zaten kendisi de seçim sonrasında açıklama yaptı ve oyunu CHP adayı Mithat Tekin’e verdiğini net bir şekilde belirtti. Neyse, uzatmayayım herkes zaten her şeyi biliyor.

Ben inanıyorum ki hak ve hukuktan yana olan, Torbalı’yı üç kişinin kurduğu talan düzenine teslim etmek istemeyen, kendi partilerinin üzerindeki vesayetten kurtulmak isteyen samimi Cumhuriyet Halk Partili başka meclis üyeleri de Özgür Erman Çağlar’ın belediye başkanı seçilmesini istiyor.

Peki bundan sonra ne olacak?

Menemen seçimlerinin mahkeme kararı 13 günde çıkmıştı. Benzer bir sürecin Torbalı için de gerçekleşmesini bekliyorum. Görüştüğüm herkes seçimin tekrarlanmasına kesin gözüyle bakıyor.

Seçim tekrarlandığında, Özgür Erman Çağlar’ın Torbalı Belediye Başkanı olacağı kesin gibi. Görünen tablo, yaşanan gelişmeler, hissedilen iklim o yönde. Bence çok az kaldı, bayramdan hemen sonra Torbalı’mız bu talan düzeninden kurtulacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ