Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Tekin’i delege yazmadı!

Tekin’i delege yazmadı!

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe kongresi delege seçimleri ile devam ediyor. Bu akşam Muratbey Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi delege seçimleri yapıldı. İlçe Başkan Adayı Mesut Güler’in Mavi Listesi’nde Belediye Başkanı Mithat Tekin yer alırken, diğer İlçe Başkan Adayı Övünç Demir’in listesinde Tekin’in yer almaması dikkat çekti. Daha önceki tüm kongrelerde ve diğer birçok ilçede belediye başkanları nezaketen tüm delege listelerine yazılırlar. Ancak Torbalı’da bir ilk yaşandı ve Övünç Demir, Belediye Başkanı Mithat Tekin’i, delege listesine yazmadı.

“KÜÇÜK OLSUN, BENİM OLSUN”

Göreve geldiği günden beri partinin birçok önemli ismini küstüren Övünç Demir, küçük olsun benim olsun anlayışı ile CHP’de birçok ismi ayrıştırdı. Yanında bir tek Sefer İpekli kalan Demir’in bu tavırları parti tabanında da büyük tepki topluyor.

CHP’NİN KODLARI İLE OYNUYOR

Her yönü ile partiyi elinde tutmak isteyen Demir, Uygur’un vefatı ile beraber kendini “Belediye Başkan Adayı” ilan etmiş durumda. Kendisine rakip olabilecek, adaylığına karşı çıkabilecek, parti tabanında karşılığı olan isimleri bir bir CHP’den uzaklaştıran Demir, partinin kodları ile oynamaya devam ediyor.

KİN-NEFRET SİYASETİ BAŞARI GETİRİR Mİ?

Yaklaşık 15 yıldır parti içi muhalefetin başını çeken ve Uygur’un hayatta olduğu süre boyunca girdiği her yarışı kaybeden Övünç Demir’e gün doğdu. Uygur’un vefatının ardından önce Uygur ailesi ile sorunlar yaşayan Demir, ardından Uygur’un ekibi ile “rövanş” peşine düştü. Dar bir siyaset tarzı izleyen Demir, CHP’yi ayrıştırmaya, bölmeye ve küçültmeye devam ediyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ