Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Hem nalına vurdu, hem mıhına!

Hem nalına vurdu, hem mıhına!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin haftasonu gerçekleştirdiği Torbalı İlçe kongresinde yaşananlara bir tepki de eski Gençlik Kolları Başkanı ve Ertuğrul Mahallesi delegesi Emre Uzunbay’dan geldi. Hem Övünç Demir’i, hem Sefer İpekli’yi hem de Hakkı Polat’ı eleştiren Uzunbay, Belediye Başkanı Mithat Tekin’e sahip çıktı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım kısa sürede Cumhuriyet Halk Partililer tarafından da büyük destek gördü.

“KENDİMİ BİLDİM BİLELİ PARTİLİYİM”

Torbalı’daki Cumhuriyet Halk Partililere seslenen Uzunbay yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, Ben Emre Uzunbay, 40 yaşındayım ve kendimi bildim bileli ailem ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin içerisindeyim. Yeri geldi bayrak salladım, yeri geldi afiş, bayrak astım, yeri geldi Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. Partim bana ne görev verdiyse elimden geldiğince yapmaya çalıştım, bana nerede ihtiyaç duyulduysa hep orada oldum. Torbalı’da bizim için seçimler hiçbir zaman çantada keklik olmadı. Çok cefalar çektik. Çok dikenli yollardan geçtik. Yeri geldi büyük yaralar aldık, yeri geldi ağır mağlubiyetler de yaşadık. Yeri geldiğinde de çok sevinçler, mutluluklar yaşadık. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün geldiği noktaya ulaşması için çok bedeller ödedik. Ömrünü bu partiye adamış abilerimiz, ablalarımız oldu. Başta Rahmetli Belediye başkanımız, sevgili abim İsmail Uygur olmak üzere bu partiye ömrünü vermiş tüm abilerimi, ablalarımı rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

“BU PARTİ KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL”

“Ben 18 yaşımdan beridir bu partinin üyesiyim, şu anda da Övünç’ün listesinden Ertuğrul Mahallesi Delegesiyim” diyen Uzunbay, “Bildiğiniz gibi cumartesi günü bir kongre gerçekleştirdik ve o gündür susuyorum, belki partimizin büyükleri çıkar bir açıklama yapar, belki partimizin aktif görevde bulunan halkın oylarıyla seçilen belediye meclis üyeleri, eski yada yeni yöneticileri bir şey söyler de bize susmak kalır diye. Ama maalesef kimseden ses çıkmayınca yeter artık diyerek bu açıklamayı yapmak durumunda kaldım. Bugüne kadar sayısız kongreye tanıklık etmiş bir partili olarak, son gerçekleştirdiğimiz kongreyi hayretle ve şaşkınlıkla izledim. Övünç Demir’in yaptığı doğru işleri her zaman takdir ettim. Özellikle saha çalışmalarını başarılı buluyorum. Ama söz konusu Cumhuriyet Halk Partisi olduğu zaman kimse kusura bakmasın yanlışa doğru diyemem. Bu parti kimsenin kişisel kariyer planlaması yapacağı, babasının malı gibi göreceği bir yer değildir. Birilerine koltuk temin etme yeri hiç değildir. Şahsi olarak benim ve örgütün tek derdi Övünç Demir’i yada Sefer İpekli’yi bir yerlere taşımak da değildir. Bu partinin kendine özgü kuruluş ilkeleri ve Atatürkçü bir felsefesi vardır. Bu ilkeler ve bu felsefe kişilerin üzerindedir. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nden daha büyük yada daha üstün görme haddinde de değildir. Buradan Sefer abime de seslenmek istiyorum, eğer kendini partinin abisi konumunda görüyorsan ve birililerini belediye başkanı yapmak gibi bir kudretin varsa neden kendini milletvekili sıralamasında daha ön sıralara taşıyamadın? Keşke bu gücünü orada kullansaydın da şuan ilçemizden ve partimizden bir milletvekilimiz daha olsaydı. Sana önerim herkese aynı mesafede ve tarafsız olman, o zaman parti de örgüt de seni istediğin yere taşır, unutmamalısın ki partimizde bir söz vardır görev istenmez verilir” dedi.

“CHP KONGRESİNDE BÖYLE BİR SAYGISIZLIK YAPAMAZSINIZ”

Uzunbay, “Konuşmalar yapıldığında oradaydım. Belediye başkanımız Mithat Tekin kongre alanında dururken Övünç Demir’in ve Sefer İpekli’nin kurgulayıp sahnelediği oyunu çok yanlış buluyorum ve hiç yakıştırmıyorum, Orada hepimizin halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerinin seçtiği, ve görevini layıkıyla yapmaya çalışan Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı var, siz orada, Cumhuriyet Halk Partisi kongresinde böyle bir saygısızlık yapamazsınız. Sizin bu saygısızlığınıza karşı Mithat başkanımız nezaketini bozmamış olsa da, yapılan bu haksızlık ve saygısızlık hepimizde derin üzüntüye sebep oldu. Bu tür hareketler partimiz içerisine nifak sokar, birlik ve beraberliğimize zarar verir. Sonra çıkıp kazanan CHP olsun diyemezsiniz!” dedi.

HAKKI POLAT’I TOPA TUTTU

Kongrede İlçe Başkanı olarak seçilen Hakkı Polat’a da seslenen Uzunbay, “Sayın Hakkı Polat, unutmamalısınız ki bu koltukta daha önce Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü de oturdu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğinin ve ilçe başkanlığı gibi ağır bir makamın öneminin farkında olup, bu bağlamda ilk söyleminiz ‘Övünç Demir’i layık olduğu yere taşımak için çalışacağım’ değil, herkesi kucaklayan, partimizi daha ileriye taşıyan bir ilçe başkanı olacağım olmalıydı. Kendisi asırlık Cumhuriyet Halk Partisi’ni ‘Övünç Demir’i sevenler derneği’ olarak görüyor olabilir. Zaten kendisini Övünç’ten önce partide hiç görmediğim ve 2014 yerel seçimlerinde bize seçim kaybettiren ekibin içerisindeki isimlerin başında gelen, 2019’daki yerel seçimlerde partimize ve başkan adayımıza ağır eleştirilerde bulunan böyle bir şahsı ilçe başkanı nasıl yaptığının cevabını Övünç Demir vermelidir. Onun öncesinde cevap verilmesi gereken bir soru da, 3 Temmuz tarihli genelge bu kadar açıkken belediye başkan adaylığı düşüncesinde olan Övünç, aday olmayacağını ve bu süreçte delegelerimizi seçen üyelerimize bunu neden açık açık söyleyip kendi ekibinden başka birini aday göstereceğini samimiyetle açıklamadı? Yoksa bu samimiyetsizlik fikrini de kendisini kongrede belediye başkan adayı ilan eden Sefer abimizden mi aldı? Ayrıca partimizden seçilmiş bir belediye başkanını sebebi ne olursa olsun hangi kibir ve nefretle il delegesi listesine koymamak bizim parti terbiyemize ve siyaset adabına hiç yakışmadığını da belirtmek isterim. Yoksa sizin için bu yolda her şey mübah mı? Burada bir siyaset büyüğünün söylediği bir söz aklıma geldi, derki; ‘Söz konusu vatansa hepimiz ölelim, ama söz konusu makamsa hepiniz ölün’ cümlesini hatırlatmanın yeri olduğunu düşündüm. Ama şu bilinsin ki bu parti hiç kimsenin çiftliği değildir. Bu parti birilerine makam mevki hediye edilecek bir parti de değildir. Bu bilince sahip olmayan, yaptığı görevin ağırlığını bilmeyenler de siyasetin tozlu raflarında kendilerini bulurlar” dedi.

CHP’NİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNE SESLENDİ: “NEREDESİNİZ?”

Birde çok merak ediyorum belediye başkanınıza yapılan bu haksızlığa ve saygısızlığa sessiz kalan eski ilçe başkanları, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları neredesiniz? Ben buradan Cumhuriyet Halk Partisi’nin abilerine sesleniyorum. Özellikle merhum Belediye Başkanımız, Abimiz İsmail Uygur’un vefatından sonra çok sancılı bir döneme girdik. Böyle bir dönemde elini taşın altına koymaya cesaret edemeyenler bize abilik yapamazlar. Sizler sustuğunuz sürece, doğruya doğru, yanlışa yanlış demediğiniz sürece, fikirlerimiz ve düşüncelerimiz farklı olduğu halde bir araya gelip Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşmediğimiz sürece, bizler için başarı ve iktidar imkansızdır. Gelin hep beraber düştüğümüz yerden kalkalım ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını hep beraber en yükseğe çıkaralım. Bu parti hiç kimsenin oyuncağı değildir…” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ