Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’de Sıla İlgi Akkaş sesleri

CHP’de Sıla İlgi Akkaş sesleri

CHP Genel Başkanlığı’na Özgür Özel’in seçilmesiyle beraber siyasetteki dengeler yeniden şekilleniyor. Özel’in A Takımı’nda yer alan Aziz Kocaoğlu’nun manevi kızı olarak bilinen CHP Belediye Meclis Üyesi Sıla İlgi Akkaş’ın ismi bir kez daha Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak anılmaya başlandı

2019 yılında da ismi Belediye Başkan Adaylığı için geçen Sıla İlgi Akkaş, merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un adaylığı nedeniyle başvuru yapmamış, belediye meclis üyesi olmuştu. Dönemin CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in açık destek verdiği bilinen Akkaş, Aziz Kocaoğlu’nun manevi kızı olarak biliniyor. CHP’de yaşanan değişim süreci ile beraber İzmir siyasetinde dengeler yeniden şekillenirken, Aziz Kocaoğlu ve Deniz Yücel’in aday belirleme sürecinde etkin rol oynamasına kesin gözüyle bakılıyor.

KOCAOĞLU DÖNEMİNDE BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİ YÖNETTİ

Torbalı siyasetinin parlayan isimlerinden olan Sıla İlgi Akkaş, aktif siyasete 2014 seçimlerinde liste başı olarak birinci sıradan CHP belediye meclis üyesi olarak başladı. İyi bir eğitim alan Akkaş, Torbalı Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önemli komisyonlarında aktif görevler aldı. Aziz Kocaoğlu ve Deniz Yücel’e yakınlığı ile bilinen Akkaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Meclis Başkanvekili olarak görev yaptı. CHP’de yaşanan Genel Başkanlık değişiminin ardından Akkaş’ın ismi CHP kulislerinde “Torbalı adayı” olarak güçlü şekilde dillendiriliyor. Akkaş’ın bu dönem parti tabanının büyük desteği ile adaylık başvurusunda bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ