Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı Ticaret Odası 190 kişiyi iş sahibi yaptı

Torbalı Ticaret Odası 190 kişiyi iş sahibi yaptı

Pandemi döneminde çalışmalarına hız kesmeden devam eden Torbalı Ticaret Odası (TTO) bu dönemde 190 kişiye iş buldu. TTO Başkanı Olgun “İŞKUR hizmet noktamız ile iş arayan vatandaşlarımıza istihdamına katkı koyuyoruz. Hem iş arayan hem de işvereni buluşturuyoruz” dedi.

Mart ayında başlayıp tüm dünyayı saran Covid-19 salgınında işsiz kalan vatandaşların uğrak adresi; önceki yıllarda düzenlemiş olduğu başarılı istihdam fuarlarıyla hafızalarda yer edinen Torbalı Ticaret Odası oldu. İş arayan vatandaşlara iş bulmak maksadı için kurulan İŞKUR Hizmet Noktası ile destek olan Torbalı Ticaret Odası bu süreçte yüzlerce vatandaşı iş sahibi yaptı. Pandemi sürecinde iş bulamayan vatandaşlar iş bulabilmek için İŞKUR Hizmet Noktasına gelerek iş başvurusunda bulundu. 2500 faal üyeye sahip olan TTO düzenlediği İstihdam ve Kariyer Fuarlarında; istihdama katkı sağlamak, iş aramak için harcanan zamanı ve maliyetleri azaltmak, ayrıca işverenlerin birebir görüşme yaparak ihtiyaç duydukları elemanları en kısa sürede karşılanmasını sağlamak amacı güdüyor. Pandemi sebebiyle bu sene İstihdam ve Kariyer Fuarını düzenleyemeyen TTO; salgın sürecinde işsiz kalan vatandaşlara Covid-19 önlemleri kapsamında çalışmalarını arttırarak sürdürdü.


İŞVEREN VE İŞ ARAYAN ARASINDA KÖPRÜ

Pandemi sürecinde İŞKUR hizmet noktasına artan başvurular hakkında değerlendirmelerde bulunan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun “Salgının tüm dünyada yayılması ile doğal olarak ticaret yavaşladı. Yavaşlayan ticaret sonucu işsiz kalan vatandaşlarımız bir iş kapısı bulabilmek için odamıza gelerek İŞKUR hizmet noktamızdan yararlanıyorlar. Pandemi sürecinin başlamasından bu yana 190 vatandaşımız iş sahibi oldu. Biz her zaman istihdama katkı sağlamak için çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Geleneksel hale getirmiş olduğumuz ve bugüne kadar 4 kere düzenlediğimiz İstihdam ve Kariyer Fuarını pandemi sebebiyle bu sene düzenleyemedik. Fakat biz yine de çalışmalarımızı arttırarak işsiz vatandaşlarımızı firmalarımızın talepleri doğrultusunda iş sahibi yapabildik. Özellikle talaşlı imalatta çalışacak personele ihtiyaç var. Bu vasıfta olan işsiz kardeşlerimiz odamıza başvurabilir. Fedakar bir şekilde işsiz kardeşlerimize destek veren İŞKUR Torbalı Müdürlüğüne, uzmanımız Sultan Hanıma ve personelimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ