Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İlknur Demirtaş yuvasına döndü

İlknur Demirtaş yuvasına döndü

Torbalı’da gerçekleşen belediye başkanlık seçiminde yaşanan usulsüzlüklere bir tepki de Belediye Meclis üyesi İlknur Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, İlçe Başkanlığını yaptığı Deva Partisi’nden istifa ederek, yuvası olan AK Parti’ye geri dönüş kararı aldı. Bu karar AK Parti camiasında da sevinçle karşılanırken, Demirtaş’ın parti rozetini AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya taktı. Kaya, AK Parti İlçe binasında gerçekleştirilen rozet töreni sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın meclis üyemiz İlknur Demirtaş, partimizde önemli kademelerde görevler yapmış, Kadın Kolları Başkanlığımızı yapmış, son yerel seçimlerde de meclis üyesi seçilerek Torbalı’ya hizmet etmiş değerli bir kardeşimizdir. Kendisini yeniden AK Parti çatısı altında görmek bizleri mutlu etti. Sayın Demirtaş’a yuvana hoş geldin diyoruz” ifadelerini kullandı. Rozet törenine kısa bir süre önce CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Mustafa Akbıyık, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Özgür Erman Çağlar da katıldı.

SİYASETTE GÜVEN ÇOK ÖNEMLİDİR

Demirtaş yaptığı açıklamada, “Öncelikle belirtmek istiyorum ki, Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’un ani vefatı hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Başkanımızın acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Kendisine tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Bilindiği gibi, başkanımızın vefatının ardından, üyesi bulunduğum Torbalı Belediye Meclisi Belediye Başkanı’nı seçmek için toplanmış, bir seçim gerçekleştirilmiştir. Ancak, bu seçim esnasında yaşanılan hukuka ve demokrasiye aykırı uygulamalar vicdanları yaralamıştır. Siyasette güven çok önemlidir. İstikbali doğru şekillendirmek istiyorsak, karşılıklı saygıyı ve birbirimize güveni siyasetin ortak dili haline dönüştürmeliyiz. Birbirine güvenmeyen siyasetçilerin topluma vereceği bir şey yoktur, olamaz”

“SEÇİM USULSÜZ OLMUŞTUR”

Yaşanılan kimlikli-fotoğraf hadisesi, Torbalı Belediye Meclisi’nin kurumsal yapısına büyük zarar vermiş, meclisimizin tarihsel sorumluluğuna ve temsil ettiği değerlere yakışmamıştır diyen Demirtaş, “Bu vahim hadisenin, Torbalı’mıza yakışmayan bu yakışıksız olayın sorumluları bellidir. Hiçbir özeleştiri yapmadan, üstelik yapılan büyük yanlışın arkasında dururcasına davranmak çok ayıptır. Siyasette duruş önemlidir. Özü sözü bir, yürekli, maskesiz ve mert siyaset yapmak hepimizin sorumluluğudur. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek bu kadar zor olmasa gerek. Bu olayın başlıca sorumlusu CHP’den, ittifak ortağı İYİ Parti’den ve ne yazık ki mensubu olduğum Deva Partisi’nden yapılan yanlışa karşı bir ses yükselmemesi hayret vericidir. Herkes sussa bile ben susamam. Haksızlık karşısında sesimi yükseltmek, doğruyu haykırmak durumundayım. Torbalı Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen bu seçim usulsüz olmuştur, yaşananlar ilçemize yakışmamıştır.”

“SEÇİM YENİLENECEK, ÇAĞLAR SEÇİLECEKTİR”

Demirtaş açıklamasının devamında, “Demokrasiye, hukuka, etik değerlere büyük darbe vurulmuştur. Bu yanlıştan sonra bir de Deva Partisi içerisinde tarafıma karşı oynanan oyunlar ve iftiralar karşısında yanımda durmamaları, hatta ilçe başkanı olan benden habersiz buluşmalar ve görüşmeler gerçekleştirilerek gizli toplantılarda konuşulanlar neticesinde böyle bir ortamda yerimin olamayacağını anladım. Yanlışlara dur demek ve doğruyu rahatça haykırabilmek için ve tarafıma isnad edilen asılsız ve çirkin iftiralarda yalnız bırakıldığım için kurucusu olduğum, halen Torbalı İlçe Başkanı olarak görev yaptığım Deva Partisi’nden istifa ediyorum. Siyasi hayatıma bundan böyle AK Parti’de devam edeceğimi, AK Parti Torbalı Belediye Meclis Üyesi olarak millete ve memlekete hizmet yolunda canla başla çalışacağımı kamuoyuna bildirmek istiyorum. Torbalı’da usülsüz bir şekilde gerçekleşen, demokrasinin katledildiği seçimin de yenileneceğine yürekten inanıyor, Belediye Meclis Üyelerimizin hür iradelerinin ortaya konulduğu bir seçim neticesinde Sayın Özgür Erman Çağlar’ı Belediye Başkanı olarak göreceğimizi herkese ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ