Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İMAR KOMİSYONU TOPLANDI

İMAR KOMİSYONU TOPLANDI

Torbalı Belediyesi İmar Komisyonu bugün bir kez daha toplandı. Gazete Torbalı olarak gündeme getirdiğimiz Pancar’daki 10 kat kararı komisyonda görüşüldü. Karar oy birliği ile reddedildi.

İşte o karar;

Saat 14:00’da yapılan toplantıya katılan belediye meclis üyeleri oy birliği ile “ret” kararı verdiler.

Torbalı halkı aylardır Belediyeden çıkacak bu kararı bekliyordu. Beklenen karar verilmiş oldu. Ben emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum. Belediye Başkanı Mithat Tekin, CHP’li Belediye Meclis üyeleri Hasan Atak ile Yavuz Selim Özgan, Bağımsız Belediye Meclis üyesi Mehmet Baykara, AK Partili meclis üyeleri Sedat Eren ile İlknur Demirtaş’a teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bu karara ilk karşı çıkan eski İmar Komisyonu üyesi CHP’li Özkan Altun’u da unutmayalım.

Tabi burada Cumhur İttifakı Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ı da unutmamak lazım. Çağlar en başından beri tavrını ortaya koydu, Torbalı’nın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz, bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz dedi.

Belediye Başkanı Mithat Tekin de siyasi kaygıları bir kenara bırakarak, uzlaşmacı bir tavırla “ret” kararını onayladı.

Eğer bu karar verilmeseydi, CHP’li belediye meclis üyeleri de zan altında kalacaklardı. Konuyu AK Parti-CHP kavgasına çevirip, inatlaşsaydı Torbalı Belediyesi’nin kurumsal kimliğine büyük zarar verecekti.

Bu kararı neden verdiğini de ömrü boyunca kimseye anlatamayacaktı.

İlk günden beri şunu söylüyoruz; burada “şahsi bir karar” var. Bir tane işadamı daha çok kazanacak diye, belediye “kişiye özel” karar veremez. Bu belediyenin kurumsal kimliğine aykırı bir durumdur.

Bizi siyaset yapmakla suçladılar, kendilerine göre önceki dönemde verilen kararları gösterdiler. Olayı siyasi boyuta taşımak istediler. Ama sonunda kazanan aklı-selim oldu. Bütün meclis üyelerimiz ortak kararda bir araya geldiler, oy birliği ile “ret” kararı verdiler.

Vatandaş olarak bizim hem belediyeden, hem de yerel muhalefetten beklentimiz de budur. Torbalı için önemli konularda AK Parti, CHP, MHP ve Bağımsız belediye meclis üyeleri bir araya gelebilmeli, aynı yere yumruğunu vurabilmeli.

Torbalı halkının, hizmet etsinler diye oy verdiği meclis üyelerinden beklentisi budur.

Yanlışı eleştirdiğimiz gibi, doğruyu alkışlamayı da bilmeliyiz. O nedenle bugün “ret” kararını veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.

Cumhur İttifakı Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ın da dediği gibi; konu Torbalı olunca gerisi teferruat oluyormuş gerçekten…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ