Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Mithat Tekin’den açıklama!

Mithat Tekin’den açıklama!

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, merhum Başkan İsmail Uygur’u anma gecesi sonrasında “İYİ Parti’ye geçerim” şeklinde bir tehdit savurduğu iddialarının doğru olmadığını söyledi, “Ben CHP’li doğdum, bu makama CHP sayesinde geldim. Siyaseti bırakırım, CHP’yi bırakmam” dedi

İsmail Uygur’un vefatından sonra Torbalı Belediye Başkanlığı görevine getirilen Mithat Tekin, İYİ Parti’ye geçeceği yönündeki iddiaları yalanladı. Merhum Başkan İsmail Uygur’u anma gecesi sonrası ortaya atılan iddiaların gerçekle hiç alakası olmadığını belirten Başkan Tekin, CHP’li doğduğunu, CHP’li öleceğini ve hiçbir partiye geçmesinin söz konusu dahi olamayacağını söyledi.

DENİZ BEY’E DAVETİYEMİZ, KARGONUN GECİKMESİ NEDENİYLE GEÇ ULAŞMIŞ

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Başkan İsmail Uygur’u anma gecesine, İlçe Başkanı Övünç Demir, İl Başkanı Deniz Yücel ve milletvekillerini davet etmediği iddialarının da gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Tekin, şu açıklamalarda bulundu: “İl Başkanımız Deniz Yücel’e davetiyemizi kargoyla göndermiştik. Eline geç ulaşmış. Kendisiyle görüştüm, davetiyenin eline geç ulaştığını söyledi. Herhangi bir kırılma, üzülme, küsme yok. Bundan sonra maille de atmamız gerektiğini anladık. İlçe başkanımızla, ilçe örgütümüzle aramızda en küçük bir sorun yok. Geceye gelemeyen belediye başkanlarımız telefon ederek mazeretlerini bildirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e meclisin olduğu gün davetiyeyi elden takdim etmiştim. Geceye, merhum başkanımız İsmail Uygur’un çok eski dostu İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu vardı. Ne Müsavat Bey, İYİ Parti’ye geçmem konusunda bir laf etti, ne de böyle bir laf benden çıktı. Aklımın ucundan geçmez, CHP’yı bırakıp başka bir partiye geçmek… CHP’li doğdum, CHP’li öleceğim. Bu makama CHP sayesinde geldim. Siyaseti bırakırım, CHP’yi bırakmam. Üzerime gelmeyin, yoksa İYİ Parti’ye geçerim, dediğim külliyen yalan. Gecenin ardından herhangi bir tepkiyle de karşılaşmış değilim. İl Belediye Başkan Yardımcımız Çetin Özdemir etkinlikteydi. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bile telgraf çekti. İlçe başkanlığımızla da uyum halinde çalışıyoruz. Tekrar söylüyorum; İYİ Parti’ye geçmek, ya da başka bir partiye geçmek, aklımın ucundan bile geçmez. Ben bugün Torbalı Belediye Başkanı olduysam, CHP sayesinde oldum. Ben partiliyim. Siyaseti bırakırım, başka bir partiye geçmem.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ