Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çağlar: Bütçe maaşlara gidiyor, hizmet yok!


Torbalı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının 2.oturumu bugün gerçekleşti. Torbalı Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesi 1 Milyon 500 Bin TL olarak açıklandı. Bütçe CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile meclisten geçerken toplantıya AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ın eleştirileri damga vurdu

Torbalı Belediyesi Bütçe ve Performansı’nın değerlendirildiği Ekim ayı meclis toplantısının 2.oturumu bugün gerçekleşti. 2024 yılı için 1 Milyon 500 Bin liralık bir harcama öngören Torbalı Belediyesi’nin hazırlamış olduğu performans raporu yine hayal kırıklığı yarattı. Performans Raporu’nun oylaması sırasında söz alan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, belediye yönetimine yüklendi. Torbalı Belediyesi’nin liyakatsiz kadrolarla doldurulduğunu ifade eden Çağlar, “Belediye kadrolarına yakınlarınızı doldurursanız, sonunda böyle olur. Belediyede bir yumurtayı beş kişi taşıyor” dedi. Belediyenin temizlik işleri biriminin de çalışmadığını ifade eden Çağlar, Cumhur İttifakı olarak bu performans raporu nedeniyle bütçeye ret oyu vereceklerini söyledi. Meclis oturumuna AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Metin Yüğrük de katıldı.

İSRAİL SALDIRILARINA KARŞI ORTAK BİLDİRİ YAYINLANDI

Torbalı Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının 2.oturumu bugün gerçekleşti. Belediye meclisi Filistin’de yaşanan insanlık dramı ile ilgili ortak bir bildiri yayınladı. Bildiriyi CHP’li Belediye Meclis Üyesi Yıldırım Baytekin okudu. Bildiride İsrail saldırıları kınanarak, Filistin halkına destek mesajları dile getirildi. Belediyenin 2024 yılı Bütçe ve Performans Raporu’nun oylandığı meclis oturumuna AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ın eleştirileri damga vurdu. Sunulan raporu madde madde masaya yatıran Çağlar, “İlçenin tanıtımına harcanacak olan bütçe 1 Milyon lira, belediye başkanının temsil ve ağırlama giderlerine harcanacak bütçe 4 Milyon lira. Başkana harcanacak para, ilçeye harcanacak paradan daha fazla. Hatta başkanın tanıtımına ayrılan bütçe, 3 tane müdürlüğe ayrılan bütçeden daha fazla” dedi.

“TEMİZLİK İŞLERİ HİÇ ÇALIŞMIYOR”

Bütçe ve Performans Raporu’nun Torbalı için tam bir fiyasko olduğunu belirten Çağlar, “Bütün müdürlüklere ayrılan bütçeyi tek tek inceledik. Bazı müdürlüklerde personel gideri yatırım ve hizmet giderlerinden daha fazla. Birçoğunda ise ayrılan bütçenin tamamı personel gideri olarak karşımıza çıkıyor. Yakınlarınızı belediyeye doldurdunuz, liyakatsiz kadrolarınız yüzünden belediye iş yapamaz hale geldi. Belediyede bir yumurtayı beş kişi taşıyor” dedi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün hiç çalışmadığını belirten Çağlar, “Torbalı’da belediyenin asli görevlerinden olan temizlik işlerini sahada gören yok. Torbalı’da temizlik işleri hiç çalışmıyor. Bürokrat kadroyu tanımam bilmem ama bu müdürlüğün yaptığı işleri gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Bu konuda hemşehrilerimizden de çok yoğun şikayetler alıyoruz” şeklinde konuştu.

İşte Çağlar’ın o konuşması;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ