Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

KULİS İÇİN ANKARA’YA GİTTİLER

KULİS İÇİN ANKARA’YA GİTTİLER

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yerel seçim adaylık süreci başlar başlamaz İlçe Yönetimi kulis yapmak için Ankara’ya gitti. İlçe Başkanı Hakkı Polat, Sefer İpekli ve ilçe yöneticileri CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Özgür Özel’e de tebrik ziyareti gerçekleştirdiler.

Aldığım duyumlara göre CHP Genel Merkezi’nde kapı kapı dolaşıp mevcut belediye yönetimi aleyhinde konuşup, 2024 seçimlerinde Övünç Demir’in aday gösterilmesi için kulis yapmışlar.

Zaten sayın Hakkı Polat, ilçe başkanı seçildiğinde de daha ilk yaptığı konuşmada, “Övünç Demir’i layık olduğu yere taşımak için var gücümle çalışacağım” demişti. Şimdi o sözlerinin gereğini yapıyor.

İlçe Başkanı dediğin tarafsız olur, tüm adaylara eşit mesafede olur, partisinin başarısı için mücadele eder gibi lafları konuşmak için artık çok geç. Hakkı Polat bu konuda söyleyecek söz bırakmadı bizlere.

Ama tam da adaylık süreci başlamışken, belediye başkan adayları ve meclis üyesi adayları dosya almak için İlçe binasına gidecekleri zaman, partiyi “Gölge İlçe Başkanı” Ertan Çelik’e bırakıp, kulis yapmak için Ankara’ya gitmek doğru mudur?

İnsanlar adaylık başvurularını Ertan Çelik’e mi verecek?

Peki CHP’nin adayı Övünç Demir olmazsa Hakkı Polat ne yapacak? Bütün ilçe yönetimi istifa mı edecek? Bir gazeteci olarak ben, bu istifayı o zaman beklerim…

CHP’de Belediye Başkan Adaylığı için bugüne kadar birçok isim konuşuldu. Mithat Tekin, Sıla İlgi Akkaş, Yıldız Sivrikaya, Övünç Demir, İbrahim Özel, Ufuk Yörük, Özgün Ünver, Sultan İpekli… bir tek isim kamuoyunda tartışılmadı; Yıldırım Baytekin!

Partinin gençlik kollarında yetişen Baytekin, eğitimci kimliği ile biliniyor. 2014 ve 2019 seçimlerinde de aday adayı olan Baytekin, son yerel seçimlerde adaylıktan çekilmiş ve merhum Başkan İsmail Uygur’u destekleyerek seçimin kazanılmasında önemli pay sahibi olmuştu.

Şu an CHP Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Baytekin’in özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerle iyi ilişkileri bulunuyor. Ben adaylık yarışında Yıldırım Baytekin’in de oldukça şansının büyük olduğunu düşünüyorum.

CHP 2024 yerel seçimlerinde Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak Yıldırım Baytekin’i açıklarsa tüm dengeleri değiştirir…

Her türlü haksızlığa uğradı. İlçe kongresinde “yok” sayıldı. Tarihinde ilk defa Torbalı’da bir belediye başkanı kurultay delegesi yapılmadı. İl başkanına şikayet ederler, genel merkezde parti yöneticilerine, milletvekillerine şikayet ederler. Kamuoyunda vatandaşa kötülerler.

Siyaset uğruna yapmadıkları kalmadı. Ama Mithat Tekin, nam-ı diğer “Mithat abi” hepsini sineye çekti, hepsine göğüs gerdi.

Peki ama bu suskunluk nereye kadar? Mithat Tekin ne zaman masaya yumruğunu vuracak?

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ