Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalı’dan ev almışlardı

Torbalı’dan ev almışlardı

İzmir’deki depremde enkaz altında kalan anne ve iki kızının öyküsü yürek burktu. Saatlerce gözünü dahi kırpmadan göçük altında kalan iki kızı ile eşinden müjdeli haber bekleyen baba İlker Bayat, gelen vefat haberi ile devrildi

NİSAN’DA TAŞINACAKLARDI

İki minik kız ile annenin cenazeleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 3 bireyi enkaz altında hayatını yitiren Bayat ailesinin öyküsü ise vicdan burktu. Bornova’da bir işyerinde çalışan baba İlker Bayat ve eşi Çağrı Bayat’ın Torbalı’da birikimleri ile bir site içinde konut aldıkları ancak müteahhit tarafından dolandırıldıkları için bir anda konutsuz kalınca yerle bir olan Yağcılar Apartmanı’nda babaannesinin evine sığındıkları ve geçici olarak kaldıkları Yağcılar Apartmanı’nda zelzeleye tutuldukları ortaya çıktı. İlker ve Çağrı Bayat çiftinin geçtiğimiz sene Torbalı’da bir konut satın aldıkları, ancak müteahhit konutu tamamlamadığı için konutsuz kaldıkları ve bu surattan geçici bir vakitliğine kendilerine kabir olan Yağcılar Apartmanı’ndaki babaannesinin evine taşındıkları ortaya çıktı. Hadiseyle alakalı soruşturma devam ederken, Bayat ailesinin yakınları “O müteahhit çifti aldatmayıp zamanında konutlarını teslim etseydi, belki de iki kızı ile eşi can vermeyecekti” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

O BİNADA ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI BİTİRİLDİ

Depremde devrilen Yağcılar Apartmanı’nın enkaz kaldırma çalışmaları bitirildi. Enkazdan çıkarılan eşyalar ise sahiplerine teslim edilmesi için bir araya toplandı. Eşyalar arasındaki oyuncak köpek ve tavşan ise görenleri duygulandırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ