Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Bayan memura mobbing!

Bayan memura mobbing!

Torbalı’da geçtiğimiz gün vefat eden, Torbalı’nın simge isimlerinden Kürt Bekir olarak bilinen Bekir Gümüştakım’ın oğlu İrfan Gümüştakım’ın belediyede memur olarak görev yapan kız kardeşi İ.G’ye cenaze izni verilmedi. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un bu davranışına başta belediye çalışanları ve Torbalı halkı olmak üzere, sendikadan da büyük tepki geldi. Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bem-bir-sen sendikası başkanı Hanefi Ertuğrul Çolak, devlet memurları kanununda yasal olarak verilmesi gereken 7 günlük iznin dahi verilmediğini belirtti.

“FAŞİST VE TOTALİTER BİR ANLAYIŞ”

Çolak yaptığı açıklamada, “Belediyeye gönderdiğimiz izin dilekçesine cevap olarak, belediye başkanı bize silsile yoluna uygun olmadığı için dilekçenin kabul edilmediğini belirtti. Ortada olağanüstü bir durum olmasına rağmen, tamam dedik, bu kez silsile yoluna uygun şekilde dilekçe verdik, bu dilekçemize de olumlu yanıt alamadık. Normal şartlarda devlet memurları kanununda, birinci derece akrabaların vefat durumu için 7 günlük yasal izin verilmesi gerekiyor. Ancak bu kardeşimize bu izin verilmedi. Bunun üzerine biz de bu izni yıllık iznimizden kullanmak istedik, ancak ne hikmetse bu talebimize de olumlu yanıt verilmedi. Kardeşimize, ağabeyinin yedi mevlidinin okunduğu bir günde bile izin kullandırılmadı. Son derece faşist ve totaliter bir anlayış ile bir bayan memurun hakkı gasp ediliyor.

İL BAŞKANI DENİZ YÜCEL BİLGİ ALDI

CHP İzmir il Başkanı Deniz Yücel’in de olaya dahil olduğu ve sendika başkanı Hanefi Ertuğrul Çolak’ı arayarak konu hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Çolak yaptığı açıklamada, “Belediye çalışanı bu arkadaşımıza mobbing uygulanıyor. Bu kardeşimiz hiçbir işlevi olmayan eski bir binada görevlendirilerek, kendisine adeta ceza kesiliyor. Kendisine görev yaptığı binanın anahtarı bile verilmediği için, bu kardeşimiz mesaisini kahvede, eczanede, esnafın yanında tamamlıyor. Kadın hakları savunucularına da buradan sesleniyorum, Torbalı Belediyesi’nin bu zulmü karşısında bu bayan kardeşimizin hakkını savunmaya sizleri de davet ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ